Яке сьогодні, 12 липня, свято - Свято Святих Петра і Павла та Всесвітній день фотографа

Всесвітній день бортпровідника та День оранжистів, у цей день народився Гай Юлій Цезар - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на середу, 12 липня

Свято Святих Петра і Павла та Всесвітній день фотографа
Свято Святих Петра і Павла та Всесвітній день фотографа

Православні християни відзначають у середу, 12 липня 2023 року, Свято Святих Петра і Павла. Наші пращури вважали, що якщо цього дня ясна погода - весь рік буде хорошим. Вважається, що роса - до сонячного дня. Відсутність ранкової роси віщує дощ. Іменини сьогодні святкують Григорій, Іоан, Павло, Семен, Петро. Читайте про всі церковні та народні свята, прикмети погоди та іменини, які припадають на сьогодні, 193 день року. 

12 липня - яке сьогодні церковне свято

День Святих Первоверховних Апостолів Петра і Павла
День Святих Первоверховних Апостолів Петра і Павла

12 липня православні відзначають одне з найбільших християнських свят – День Святих Первоверховних Апостолів Петра і Павла. Петро й Павло – апостоли та проповідники, які активно поширювали православну віру. За це їх ще називали первоверховними. Петро, окрім проповідницької діяльності, лікував хворих та воскрешав мертвих, а Петро, за повір'ями, володіє ключами від Царства Небесного та закриває й відкриває ворота раю. 

Свято має давню історію. Вперше його почали святкувати ще у першому столітті після народження Христа. Особливої урочистості свято набуло після збудування у Константинополі і Римі церков на честь цих святих (324 рік). На території України святих Петра і Павла почали вшановувати після Хрещення Русі.

На Петра вперше після посту дозволялося готувати молочні страви. Господині варили вареники із сиром
На Петра вперше після посту дозволялося готувати молочні страви. Господині варили вареники із сиром

Цього дня закінчується Петрівка – піст, що тривав упродовж кількох тижнів. На Петра вперше після посту дозволялося готувати молочні страви. Господині варили вареники із сиром, пекли мандрики – сирні бабки. У цей день прийнято було влаштовувати «гулянки Петрівки», водити хороводи. До свята люди наводили порядок у своїх будинках, робили вінки з польових квітів і надягали їх на церковну службу.

Рано-вранці потрібно піти в поле і зустріти там світанок
Рано-вранці потрібно піти в поле і зустріти там світанок

Рано-вранці потрібно було піти в поле і зустріти там світанок. Вважалося, що в день святих Петра і Павла сонце особливе, воно переливається і грає всіма кольорами веселки. День Петра і Павла також вважається днем рибалок, бо апостол Петро займався рибальством. 

Дівчата на Петра і Павла збирали лікарські трави
Дівчата на Петра і Павла збирали лікарські трави

У це свято наші предки побоювалися нечистої сили і злих духів. Вони мешкають в лісах і водоймах, тому сьогодні намагалися не купатися і не гуляти поодинці. Дівчата в цей день ворожили про своє майбутнє і причаровували женихів. Також дівчата на Петра і Павла збирали лікарські трави. У цей день потрібно було всій домашній рогатій худобі прив’язувати червоні стрічки до ріг — це захистить від хвороб. 

12 липня іменини відзначають Григорій, Іоан, Павло, Семен, Петро

12 липня - яке сьогодні свято в різних країнах

Всесвітній день фотографа
Всесвітній день фотографа

Щорічно 12 липня відзначається Всесвітній день фотографа. Його започаткував Папа Римський. Дата святкування обрана на честь християнського Дня святої Вероніки (її вважають покровителькою фотографії) та дати народження Джорджа Істмана (засновник відомої компанії Kodak, народився саме цього дня у 1854 році).

Всесвітній день бортпровідника
Всесвітній день бортпровідника

12 липня відзначаємо Всесвітній день бортпровідника. Перші бортпровідники (стюарди) з’явились у Німеччині у 1928 році. Їхньою основною задачею було забезпечення сервісного обслуговування пасажирів під час польотів. У 1930 році в США вирішили залучити до такої діяльності жінок, роблячи таким чином піар авіакомпаніям. Крім того, стюардеси важать менше за стюардів, що надає їм перевагу. Першим бортпровідником прекрасної статі вважається Еллен Черч, котра була медсестрою та навіть вміла керувати літаком. Її політ відбувся 15 травня 1930 року.

Дванадцяте або День оранжистів
Дванадцяте або День оранжистів

12 липня проводиться Дванадцяте або День оранжистів в Північній Ірландії, Шотландії, на Ньюфаундленді і в Лабрадорі. На честь річниці битви на річці Бойн 12 липня 1690 року.
Цей день відзначають на честь перемоги протестантського короля Вільгельма Оранського над католицьким королем Яковом II у битві при Бойні, яка стала поворотним моментом для протестантського руху. Оранжисти історично - прихильники Вільгельма Оранського. Члени сучасного Ордену оранжистів, протестантської братської організації. Члени або прихильники гельської футбольної команди Armagh GAA. Через свій зв'язок із королем Вільгельмом Оранським братство прийняло помаранчевий колір як свій фірмовий колір. Чому помаранчевий? Тому що король Вільгельм народився в Нідерландах. На Дванадцяте число вивішуються помаранчеві банти, а члени ордена носять помаранчеві пояси на згадку про "короля Віллі". 

Якою буде погода 

  • Роса - до сонячного дня. Відсутність ранкової роси віщує дощ.
  • Дощ ллє - ще сорок днів буде негода.
  • Якщо на Петрів день ясно, то весь рік буде хороша погода.
  • Хмари проти вітру пливуть - до дощової погоди.
  • Якщо зозуля перестала співати, то зима буде ранньою, а якщо ще співає, то осінь затягнеться.

Чого не можна робити 12 липня 

  • Працювати, особливо займатися важкою фізичною працею. Також не рекомендується в'язати, шити і вишивати. 
  • Сваритися. 
  • Купатися у водоймах. 
  • Якщо вас запросили в гості - не можна відмовлятися від візиту.

Вам також може бути цікаво знати: 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Головна Актуально Україна на часі Youtube