Яке сьогодні, 11 листопада, свято - День незалежності Польщі та Всесвітній день шопінгу

В цей день народилися американські актори Леонардо Ді Капріо та Демі Мур - свята, церковні та народні традиції на суботу, 11 листопада

Яке сьогодні, 11 листопада, свято - День незалежності Польщі та Всесвітній день шопінгу
А ще 11 листопада День оригамі та Міжнародний день енергозбереження

У суботу, 11 листопада, православні вшановують пам'ять святого Феодора. День відомий під назвами Федір Студіт, Федір Мороз. Іменини сьогодні святкують Яків, Федір, Тимофій, Теодор, Степан, Максим, Євген, Віктор, Опанас, Антон та Стефанія.

11 листопада - яке сьогодні церковне свято

Традиційно в цей день їдять гарячі щи
Традиційно в цей день їдять гарячі щи

У церковному календарі 11 листопада - дата вшанування пам'яті святого преподобного Феодора Студита. Цей святий все життя присвятив служінню християнській вірі, незважаючи на заслання й тортури, яким неодноразово піддавався з боку жорстоких правителів.

Федір народився наприкінці VIII століття у Візантії у сім'ї чиновника. Він здобув гарну освіту, одружився, але вирішив служити Господу Богу. За настановою дядька постригся в ченці і подався зі своєю дружиною Ганною в духовну дорогу.

Проповідуючи християнство, він розкривав гріхи знатних людей, захищав ікони, зазнавав гонінь і тортур, але тягар не зламав його віру. Федір був наступником ігумена Студійського монастиря і розробив статут, який згодом був прийнятий у всіх обителях, а сам монастир дуже вплинув на весь християнський світ.

Незаміжні дівчата ввечері 11 листопада ворожили на нареченого. Для цього брали випадкову голівку часнику, чистили її та рахували зубчики. Якщо їх парна кількість, то наступного року буде весілля, а якщо непарна, то дівчина ще рік буде незаміжньою.

11 листопада - яке сьогодні свято в різних країнах

Вважається, що папір можна скласти навпіл не більш 8 разів. Але у Японії зафіксовано рекорд - 12 разів
Вважається, що папір можна скласти навпіл не більш 8 разів. Але у Японії зафіксовано рекорд - 12 разів

Кожного року 11 листопада відбувається святкування Дня оригамі. Цей день не є офіційним та відомим святом, але безперечно заслуговує на увагу. Оригамі - це різновид декоративно-прикладного мистецтва; японське мистецтво складання фігурок із паперу без допомоги ножиць та клею. 

Техніка оригамі походить зі Стародавнього Китаю, де, власне, й було винайдено папір. Проте, в Японії навчилися робити більш якісний та міцний папір, який витримував декілька тисяч згинів.

Спочатку папір використовували для релігійних обрядів, виготовлення повсякденних аксесуарів для знатних людей (зонтики, віяла тощо) та для створення розкішного інтер’єру (ліхтарі, сувої, ширми, розсувні міжкімнатні двері, живопис та інше). Самураї обмінювалися подарунками, прикрашеними символами удачі, які були складені з паперових стрічок. Під час святкування весілля на наречених чіпляли паперових метеликів.

Свято збігається із днем завершенням Першої світової війни
Свято збігається із днем завершенням Першої світової війни

11 листопада відзначається День незалежності Польщі. Відновлення польської державності відбулося у 1918 році, коли Юзеф Пілсудський перейняв владу від Регентської Ради. 

Як держава Польща припинила своє існування у 1795 році. Тоді її поділили між собою Австро-Угорщина, Російська та Німецька імперії. Але у 1917 році все змінилося. Частина країни, що була окупована Росією, відійшла німцям та австрійцям, а у Варшаві почала свою діяльність Регентська Рада. 

Вже у той час стало зрозумілим, що поляки докладуть усіх зусиль для того, щоб здобути незалежність. Тому у жовтні у містечку Цешин розпочала діяльність Народна Рада під керівництвом Йозефа Лондіна. За декілька тижнів представники Польщі захопили владу у Галичині та Любліні. 

Але про здобуття повної незалежності стало можливим говорити лише 11 листопада, напередодні якого сталося декілька важливих подій. В першу чергу, було звільнено Йозефа Пілсудського. Далі він прибув до Варшави 10 листопада та зустрівся з Регентською та солдатською Радами. Дізнавшись, що німецька армія дезорієнтована, Пілсудський вирішив діяти негайно. Вже наступного дня він взяв на себе командування військами та виступив зі знаменитим зверненням до польського народу, оголосивши про створення Тимчасового народного уряду Польської Республіки.

Розпродаж "Alibaba Group" визнали наймасштабнішим у світі, Всесвітній день шопінгу змістив з лідерської позиції Чорну п’ятницю
Розпродаж "Alibaba Group" визнали наймасштабнішим у світі, Всесвітній день шопінгу змістив з лідерської позиції Чорну п’ятницю

11 листопада кожного року відбувається цікава подія - Всесвітній день шопінгу, котрий не є традиційним та офіційним святом, проте має багато прихильників по всьому світу.

Всесвітній день шопінгу не є визнаним міжнародним святом, однак, слугує китайським еквівалентом американських шопінг-феноменів Чорної п’ятниці та Кіберпонеділка. У цей день китайські платформи електронної комерції заманюють покупців значними знижками та розпродажами.

У 2009 році китайська компанія "Alibaba Group" зробила маркетинговий хід, здійснивши розпродаж зі знижками у 50%, присвятивши його Дню холостяка, який китайці відзначають 11 листопада. Після великого успіху такого розпродажу було вирішено проводити його кожного року, згодом до Всесвітнього дня шопінгу приєдналося багато магазинів.

В Міжнародний день енергозбереження проводяться шкільні тематичні заходи, виставки, акції та конференції
В Міжнародний день енергозбереження проводяться шкільні тематичні заходи, виставки, акції та конференції

Щорічно 11 листопада відзначається важливе свято - Міжнародний день енергозбереження. Ідея щодо заснування такого дня була запропонована міжнародною екологічною мережею SPARE у квітні 2008 року на міжнародній нараді в Казахстані, в листопаді ж 2008 року відбулося перше святкування. 20 країн захотіли стати учасниками Дня енергозбереження, тому день отримав міжнародний статус.

Економія електричної енергії позитивно впливає на стан довкілля та дозволяє знизити грошові втрати. На жаль, в Україні електроенергія використовується не дуже ефективно, тому 11 листопада важливо привернути увагу людей до раціонального використання ресурсів та обов’язкового розвитку енергетичних джерел.

Щорічно 11 місяця 11 числа об 11 годині людство вшановує пам’ять жертв війни двома хвилинами мовчання, які є символом Першої та Другої світових вій
Щорічно 11 місяця 11 числа об 11 годині людство вшановує пам’ять жертв війни двома хвилинами мовчання, які є символом Першої та Другої світових вій

Кожного року 11 листопада світ відзначає День пам’яті загиблих у Першій світовій війні (раніше - День перемир’я). Поминальний день заснован на честь дати підписання перемир’я між державами Атланти та Німеччиною, тобто 11 листопада 1918 року. Бойові дії остаточно припинилися об 11 годині. Цей день вважається офіційним завершенням Першої світової війни. Ініціатором встановлення пам’ятного дня став британський король Георг V у 1919 році.

Один із символів - червоні маки, які приколюють до одягу та залишають на меморіалах. Маки символізують кров солдатів, пролиту на полі бою.

Хто народився 11 листопада

11 листопада 1960 р. - Стенлі Туччі - американський актор, письменник, продюсер та режисер. Лауреат трьох премій "Еммі" та двох "Золотих глобусів", а також номінант на премії "Оскар", BAFTA та "Тоні".

Стенлі Туччі
Стенлі Туччі

11 листопада 1962 р. - Демі Джин Гайнс, професійно відома як Демі Мур, - американська актриса, колишня модель і автор пісень. Дворазова номінантка на премію "Золотий глобус".

Демі Мур
Демі Мур

11 листопада 1974 р. - Леонардо Вільгельм Ді Капріо - американський актор і кінопродюсер. Лауреат численних нагород, включаючи премію Оскар, BAFTA, премію Гільдії кіноакторів США, три премії Золотий глобус, а також Срібного ведмедя Берлінського кінофестивалю.

Леонардо Ді Капріо
Леонардо Ді Капріо

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube