Цього дня народилися народний артист України Анатолій Хостікоєв та українська дизайнерка Ольга Навроцька
Сьогодні, 15 лютого, православна церква України відзначає день пам'яті преподобного Пафнутія, затворника Києво-Печерського, в Дальніх печерах. В цей день святкують іменини Єфросинія, Олексій, Іван, Михайло, Микола, Онисим, Петро, Софія. До кінця року залишається 319 днів. А віряни уважно стежать за погодою: відлига в цей день віщує ранню і теплу весну.
Народився преподобний Пафнутій в XIII, за іншими даними в XII столітті. Прийнявши іночество, невпинно зітхав. Пафнутій Затвірник дозволив себе замуровати в келії, він добровільно відрікся повністю від світу та його насолод. За звичаєм Печерської Лаври, затворникам щодня залишали в віконці стакан води і окраєць хліба. Це була денна норма.
Якщо хліб і вода залишалася недоторканими, значить монах, який там живе, вже помер. При своїй кончині преподобний побачив лики ангелів, які, прийнявши його душу. Його нетлінні мощі зберігаються в Дальніх печерах, поряд з мощами Мойсея Чудотвореця, Іларіона Схимника та недалеко від підземної церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці.
День встановлено в Україні "… На підтримку ініціативи громадських організацій та з метою вшанування громадян України, які виконували військовий обов'язок на території інших держав…" згідно з Указом Президента України "Про День вшанування учасників бойових дій на території інших держав" від 11 лютого 2004 року № 180/2004.
Ця дата приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році. Тому зазвичай цей день побіжно зазначався як День закінчення збройної інтервенції до Афганістану без жодних святкувань чи церемоній.
Міжнародний день дітей, хворих на рак, відзначається з 2003 року щорічно 15 лютого. Вже близько 40 країн світу під патронатом Міжнародного товариства дитячих онкологів і за ініціативою Міжнародної конфедерації організацій батьків дітей, хворих на рак беруть участь у підтримку "Дня дітей, хворих на рак".
При своєчасній діагностиці і правильному лікуванні, за твердженням медиків, можна досягти до 90% випадків видужування у хворих на рак дітей. Але навіть досвідченому педіатра часто буває важко виявити онкологічне захворювання у дитини. Тому батькам необхідно бути дуже уважними до стану здоров’я та самопочуття своїх дітей. Пам’ятайте, чим раніше встановлено діагноз, тим сприятливіший прогноз щодо одужання.
15 лютого 1946-го року американськими військовими інженерами була представлена перша універсальна електронна обчислювальна машина ЕНІАК, по суті вона відчинила двері в нові цифрові технології. Перша радянська цифрова ЕОМ розпочала свою дослідну експлуатацію тільки к січню 1952-го року.
Дата 15 лютого, в просунутих інженерних колах неофіційно закріпилася, як професійне свято комп’ютерників. Зараз це не тільки розробники і аналітики комп’ютерних систем, програмісти і оператори різних комп’ютерних пристроїв. Це й інженери з автоматизованих систем керування та супроводу баз даних, адміністратори серверів і багато інших, чиї професійні обов’язки пов’язані з досконалим знанням комп’ютерної техніки.
Гіпопотам – це величезний ссавець, що живиться рослинами і мешкає в Африці на південь від Сахари. Бегемоти – дуже хороші плавці! Вони здатні триматися на воді, навіть не піднімаючи голову, і можуть пройти до 8 км під водою без підйому на поверхню.
Незважаючи на свій масивний розмір, бегемоти можуть бігати швидше, ніж багато тварин на суші, досягаючи швидкості до 30 км/год на коротких відстанях.
Бегемоти виділяють червону маслянисту рідину, що породило міф про те, що вони потіють кров'ю. Насправді це не кров, а природний зволожувальний засіб, який слугує їм сонцезахисним кремом і має антисептичні властивості, захищаючи шкіру від сонячних опіків і мікробів.