"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
З початку війни середня ціна на неї знизилася
Середня ціна 1 гектара землі становить понад 38 тисяч гривень. Станом на 1 лютого її вартість становила 40,7 тисячі гривень. Найвищу ціну фіксують у Київській області – там вона сягає 445 тисяч гривень.
Про це свідчать дані дашборду про роботу ринку землі в Україні, опублікованого на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України. Аналіз охоплює лише угоди, що надійшли до системи Держгеокадастру із зазначенням вартості переходу права.
Найвища середня ціна за 1 гектар зафіксована у Київській області – там вона сягає 445 тисяч гривень за 1 гектар. Далі слідують такі області:
Найнижча вона в Миколаївській області – 18 тисяч гривень. Середня ціна за 1 га землі станом на 1 лютого становила 40,7 тисячі гривень. За результатами травня, коли угоди на ринку землі знову почали укладатися, вона була зафіксована на рівні 37 гривень і до серпня показала позитивну динаміку, досягнувши позначки в 38 тисяч гривень.
Водночас кількість правочинів за місяць хоч і демонструє динаміку до зростання, але все ще далека від показників до 24 лютого. Так, якщо в лютому уклали 12,5 тисяч угод купівлі-продажу, то з початку вторгнення найбільший показник був у серпні – це 4,7 тисячі правочинів.
Впала також капіталізація ринку. У грудні минулого року угод купівлі-продажу було укладено на 936 мільйони гривень – і це найбільша сума, яку українці вклали в купівлю землі. Станом за серпень 2022 року, попри позитивну динаміку відновлення (у середньому угод укладають на 10 мільйонів гривень більше, ніж попереднього місяця), угод купівлі-продажу на ринку землі укладено на 74,1 мільйона гривень.
Ринок землі в Україні офіційно стартував 1 липня 2021 року. Так, землю зможуть купувати тільки фізичні особи українці, і в розмірі не більше 100 гектарів. Війна не змогла зупинити одну з наймасштабніших за часи незалежності реформ – стабільне функціонування ринку землі.
Станом на серпень, з початку війни вчинено вже більше 13,1 тисячі правочинів, які охопили земельний масив загальною площею 22815 га.
Найбільш активні регіони:
Усього ж від старту ринку землі (1 липня 2021 року) укладено 114076 угод, які стосуються 267341 га земельних ділянок.
Наразі допомагають укладати угоди вже більше 5,5 тисяч нотаріусів, яким надано доступ до Державного земельного кадастру.
Нагадаємо, в Івано-Франківській області забиратимуть необроблені земельні ділянки. Крім того, Зеленський підписав закон про ринок землі,купувати і продавати зможуть тільки українці.
Раніше Інформатор писав, як українці ставляться до впровадження ринку землі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.