У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Космічний телескоп Хеопс відкрив екзопланету, яка відбиває практично весь світ від своєї зірки
Європейський космічний телескоп «Хеопс» відкрив екзопланету LTT9779b, яка відбиває практично весь світ від своєї зірки, наче дзеркало. Це перший подібний об'єкт за межами Сонячної системи, що видно на нашому нічному небі.
Про невідому раніше характеристику планети, яку розкрив космічний телескоп «Хеопс», розповідає Європейська космічна агенція. LTT9779b розміром з Нептун і знаходиться за 260 світлових років від Землі. Вона відбиває 80% світла зірки-господаря і обертається навколо неї за 19 годин.
Одна зі сторін екзопланети нагрівається до 2000 ° C - це занадто багато для формування звичайних хмар. Але на LTT9779b вони створюються подібно до конденсату у ванній з включеним гарячим душем. Розпалені потоки перетворюються на металеві хмари та захищають атмосферу планети від спеки зірки.
Більшість планет мають низьке альбедо, тобто майже не відбивають світло, оскільки більшу його частину поглинає атмосфера чи темна поверхня. Тому «найблискучішими» будуть або крижані планети, як Уран чи Нептун, або планети, які мають товсту атмосферу, як Венера. Для порівняння, альбедо Землі складає близько 0,29, тобто наша планета відбиває 29 відсотків світла, яке на неї потрапляє, тоді як альбедо Урана складає 0,51, а Венери — 0,65. Однак виявилося, що відкритий ще у 2020 році надгарячий нептун LTT9779 b здатен відбивати понад 80 відсотків світла.
LTT9779 b знаходиться на відстані 262 світлових років від нас та вкрита товстим шаром силікатних хмар з домішками металів, як-от титану, що і забезпечує неймовірне альбедо. Кожні 19 годин LTT9779 b обертається навколо сонцеподібної зорі, яка нагріває планету до майже 2 000 градусів Цельсію. Батьківське світило LTT9779 b мало б знищити її атмосферу. Однак, на думку астрономів, планета настільки перенасичена металами (за мінімальними оцінками, її металічність принаймні у 400 разів більша за металічність Сонця), що вони можуть встояти під впливом випромінювання зорі.
LTT9779 b у 4,7 раза більша за Землю та потрапляє у так звану «пустелю нептунів». Так називають феномен нестачі схожих на LTT9779 b гарячих нептунів на близьких відстанях до світил. Тому дослідження LTT9779 b допоможе краще зрозуміти, які процеси відбуваються з подібними планетами за безпосередньої близькості до батьківських зір.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.