“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Болгарія поставляла в Україну нафту та боєприпаси
Болгарія навесні 2022 року таємно постачала Україні пальне та боєприпаси. Йдеться про 30% усіх боєприпасів і до 40% дизельного пального, які в той період часу надійшли українській армії. До такого висновку дійшли журналістів німецької газети Welt.
Після розмови із головою МЗС України Дмитром Кулебою, колишнім премʼєр-міністром Болгарії Кирилом Петковим та міністром фінансів Асеном Василевим, видання з‘ясувало, що постачання проводилося через компанії-посередники. Зокрема, військова допомога Україні не відбувалася б якби не уряд Румунії, Угорщини та Польщі, а також США та Великої Британії.
Болгарія ділилася з Україною своїми резервними запасами боєприпасів ще радянського виробництва, а також постачала дизельне пальне, яке вироблялося на нафтопереробному заводі в Бургасі. Цей нафтопереробний завод, на той час, належав російській компанії «Лукойл». Тобто дизель для України вироблявся безпосередньо з російської сирої нафти. А потім переправлявся морем і суходолом до посередників, які відправляли вантаж до кордону з Україною.
За даними голови болгарської державної оборонно-експортної компанії Kintex Александра Михайлова, за кілька місяців Болгарія поставила Україні боєприпаси на суму близько двох мільярдів євро. Прямі поставки озброєння схвалили лише наприкінці 2022 року.
Зазначимо, нафтопереробний завод у Бургасі з початку цього року повністю перейшов під управління Болгарії. До речі, саме Болгарія стала першою країною ЄС, якій довелося відмовитися від російського газу, оскільки експортери відмовилися переходити на оплату за газ в російських рублях. Після цього болгари стали купувати зріджений газ в США, а пізніше збудували газопровід до Болгарії з Греції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.