Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Українські військові станом на 25 лютого були майже в оперативному оточенні російських сил у Бахмуті
ЗСУ ледь не втратили Бахмут наприкінці лютого 2023 року. Українські воїни майже були в оточенні, коли окупанти підійшли до єдиного шляху постачання. Ситуацію виправили елітні підрозділи ГУР, які запропонував направити туди керівник української розвідки Кирило Буданов. Вони змогли відтіснити ворога та відновити постачання боєприпасів.
Про це свідчать секретні документи США.
"Українські сили станом на 25 лютого були майже в оперативному оточенні російських сил у Бахмуті", – зазначається в оприлюдненій оцінці розвідки.
У витоку оцінки говориться, що генерал Кирило Буданов, глава військової розвідки України, запропонував розгорнути елітні підрозділи під своїм командуванням на два тижні, щоб відкинути російські війська, які намагалися перерізати шляхи постачання. У ньому цитується слова генерала Буданова, який описав становище України на той час як «катастрофічне».
Чітку оцінку на брифінгу також дав Роман Машовець, радник глави Адміністрації президента України, йдеться в документі. Пан Машовець повідомив, що єдина дорога постачання, яка пролягає через пагорби на захід від Бахмута, залишається доступною для окупантів - і що вона перебуває під артилерійським обстрілом.
"Машовець повідомив, що з цих причин моральний дух у Бахмуті був низьким, і в українських сил склалося враження, що вони майже в оперативному оточенні", - йдеться в документі.
Командувач сухопутними військами на сході генерал Олександр Сирський назвав єдину дорогу постачання «шляхом останнього подиху» і попросив перекинути в Бахмут підрозділ військової розвідки «Кракен», йдеться в документі.
Відповідно до щоденних брифінгів військових і публічних коментарів солдатів, які воюють у цьому районі, російські сили закрили шляхи постачання в лютому, перш ніж Україна надіслала підкріплення. До бою приєдналися різні елітні підрозділи.
Ці бої, які почалися після написання оцінки розвідки, успішно відтіснили російські сили досить далеко від доріг, щоб забезпечити поповнення солдатів у місті та евакуацію поранених. Але це обійшлося стратегічною ціною для України, яка намагалася зберегти своїх найкраще навчених і оснащених солдатів для контрнаступу, який очікується найближчими тижнями чи місяцями.
Нагадаємо, нині частина Донецької області і, зокрема Бахмут, піддаються атакам російських загарбників, які застосовують тактику випаленої землі, подібну до тієї, що використовується у війні в Сирії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.