Як Зоря прикро програла Славії за 9 хвилин? Огляд матчу Ліги Європи

Інформатор аналізує матч Зорі та Славії у Ліги Європи

Зоря Славія
Шансів на Лігу Європи у луганців небагато

У першому матчі плей-оф ЛЄ Зоря поступилася празькій Славії. Це був дуже крутий матч, де нашій команді не вистачило лише трохи вдачі, аби отримати приємний результат.

Перед грою

Славія на цей четвер вже мала два матчі у ЛЄ та п’ять з п’яти перемог у внутрішній першості. Мегазаряджені чехи і в цьому матчі сподівалися на легкий домашній результат. Але, на відміну від ігор проти дніпрян, стартовий склад все ж був іншим. Не вийшли попереду Юречка та ван Бюрен. Отримав відпочинок і найгірший в минулому турі плей-оф Усу. Однак, починали матч не менш небезпечні Провод, Шранц, Зафейріс та Масопуст.

Зоря цим матчем тільки відкривала свій єврокубковий шлях. Результати ігор УПЛ вже зараз змушували нас сильно хвилюватися про настрій команди перед єдиним та вирішальним туром плей-оф. Боротися за євроосінь вийшли головні зірки команди - Герреро, Джордан і Антюх. Ще у старті - Батагов, Мішньов, Яцик та Дришлюк. Влітку Зоря віддала гроші за трьох новачків. Герреро був радше технічним придбанням, 150-тисячний Мічин і тут залишився у запасі, а Головкін і далі поза заявкою.

Між собою команди жодного разу не зустрічались. А букмекери вважали Славію ще більшим фаворитом у домашньому матчі, ніж проти Дніпра-1. А от що точно круто - послідовна та постійна підтримка України. Дякуємо!

Перший тайм. Відчайдушний захист Зорі

Очікувано, активно розпочала саме Славія. Розводила з центру Зоря, але втратила м’яч вже через 7 секунд через надвисокий пресинг. Через півтори хвилини після свистка перший момент вже мав Провод. Проти Дніпра-1 він був одним з основних важелів впливу празької команди. Його постійні зміни позиції та підтримка атаки на обох флангах легко розривали захист. Закрити ці намагання чи принаймні обмежити їх - такою була задача Кирюханцева та Яцика, який проводив дебютний матч у єврокубках. І коли Турбаєвський вперше торкнувся м’яча - це був знову удар Лукаша.

Зоря непогано вивчила стиль високого пресингу Славії. На себе гравців виманював голкіпер - і лінії йшли ближче до наших воріт. А потім - вибивання вперед із потенційним адресатом. Вперше ця схема зіграла позитивно на 13-й хвилині: м’яч отримав Герреро і майже протягнув його для удару.

Тримати центр від постійних атак - це була задача Батагова. Він виходив на позиції центрбека. Перед грою Арсеній дав інтерв’ю, де сказав, що Славія – сильна фізично команда і багато пресингує, через що буде важко. У парі з ним грав Джордан. І чергова гостра дія у наші ворота прийшла з їх зони. Знову Провод мав чудовий шанс - пробивав без опіки. Голкіпер з ударом впорався.

Якщо у Славії ставка знову була на спроби змінами в позиціях створювати постійний тиск, то акцент Зорі ми чекали на гострі контратаки та індивідуальну майстерність гравців. Так навіть змусили Провода втратити м’яча на рівному місці - його морально затис Вантюх. Нервовість гри в першому таймі до його середини стала відчутною - коли удари не стали голами, то чехи почали тактично фолити. А українці спробували використати зброю Славії проти неї самої - продовжувати закидання із надією на зачепитися. Після нульової нічиї проти Олександрії в УПЛ при схемі 4-3-2-1, луганська команда із м’ячем в цій грі перебудовувалася у 4-3-3.

Підопічні Лалатовича грали дуже вузько і під час захисної фази трималися купи, аби затиснути суперника. Втім, не сказати, що це була ідеальна ідея: в якійсь зоні вони постійно втрачали гравця Славії. Так посеред центрбеків прорвався Шранц - його прицільний удар Турбаєвський відбив. А от під час кутового йому не вдалося парирувати удар головою Масопуста - і гол. Але потім, зовсім неочікувано стався VAR - у складному епізоді рефері помітив неочевидну гру рукою Зафейріса під час скидки та скасував взяття воріт. Пощастило.

І майже одразу могло дуже сильно не пощастити. Джордан - абсолютний герой першого тайму. Якщо перед цим його помилка ледь не призвела до голу, то вже за хвилину він двічі закрив собою ворота, коли Турбаєвський був відіграний. Пожежа у штрафному Зорі подолана, але Славія відчула свою силу та почала пресингувати ще сильніше і втрат м’яча у Зорі побільшало. І це минуло лише півгодини гри.

Та попри маленькі помилки, Турбаєвський - ще один з героїв першого тайму (а як виявиться - і всієї гри). Шранц на закиданні вибіг за спину Батагова та з кількох метрів розстрілював нашого голкіпера. Але той не злякався і закрив собою ворота. Вже 4-й суперсейв, який змушував нас знову і знову кричати “красунчик!”, бо інші цензурні слова при такій навалі чехів просто забулися. Зоря змогла вистояти 45 хвилин скаженого та системного тиску суперника. Славія шукала свої моменти і знаходила їх, але в останній момент хтось із луганчан заважав забити гол. Задача на другий тайм - зрозуміти, як в такому темпі й самим атакувати.

Другий тайм. Характеру не вистачило банальної вдачі

За перший тайм у Зорі не було жодного удару. Не тільки по воротах, а й навіть просто в їх напрямку. Дришлюк став першим хто знайшов цей шлях - запустим м’яча дуже високо над воротами, але, принаймні, перший момент. У перерві Лалатович зробив заміну - замість капітана Мішньова, який не особливо запам’ятався у першому таймі, нарешті вийшов молодший Мічин. Вперше у новій команді він отримав цілий тайм, аби себе проявити.

Вже добре відомий нам тренер Трпшовскі перед матчем знову розсипався на компліменти. Але якщо минулого разу він хвалив Довбика, коли той вже залишив стан дніпрян, то цього разу його захоплення у бік луганчан було більш масштабним. Герреро він назвав сильним форвардом та класичним хижаком. У бік Антюха були гарні слова за його рух та гру в повітрі. Новачок Джордан теж почув у свій бік від тренера чехів: “сильний і високий ... Сподіваємося, у матчі він покаже погані характеристики”. Та як ми вже встигли побачити, Джордан показував найкращі свої якості, Герреро намагався гризтися за м’яч (і потім заробив картку за розмови), а Антюх, хоч і не отримував багато пасів, витягував на себе Голеша, щоб отримати простір для панамця.

Турбаєвський продовжив свій диво-перфоманс і другому таймі. За 10 хвилин мав вже три сейви. Пробивати цей магічний захист виходили Юречка та ван Бюрен. Обидва заміняли по позиції - Славії не подобалося бути в хиткому становищі на власному полі.

А що атака там Зорі? Це був вже третій матч чеської команди, який ми дивилися за участі наших клубів у єврокубках, а тому встигли помітити певну тенденцію. Славія могла провалюватися під час активного пресингу проти них самих, могла робити невлучні паси. Але форвард суперника у них завжди лишався закритим. У цьому випадку це був Герреро. Панамець вийшов на вістрі атак, за весь перший тайм отримав м’яча лише один раз, і те після вибивання голкіпера. В інших випадках Шевчик і Влчек просто не давали йому жодного шансу бути залученим в атаку.

Лише із виходом Мічина у Зорі побільшало активності в атаці. Серб сам протягнув м’яча від штрафного до штрафного і віддав на Антюха. Його з’їли три захисники, тому епізод цим і завершився. Трпшовскі відчув, що цей матч буде до одного голу і зняв з гри Провода - найактивніший захисник-нападник пішов накопичувати сили на матч у відповідь.

А от Зоря нарешті відчула На 70-й хвилині вже Кірюханцев спробував зробити результат, протягнув м’яча по флангу і, після пожежі у карному, Яцик міг забивати у дальній; врятував захисник. Потрохи український клуб перейшов центр поля та частіше загрожував чужим воротам. Усі ці намагання забити підживлював крутими сейвами воротар луганчан.

Навіть стандартна тактика Славії на ротацію всіх позицій футболістів під час гри не була вже такою виграшною. Було більше нервів, а на чужому стадіоні під кінець гри саме Зоря стала господарем. Навіть Герреро частіше отримував м’яч. Емоції “аби втримали” змінилися на “ну тут вже треба і забивати”. Зв’язку панамця та серба празькій команді вимкнути не вдавалося і в них виникало все більше моментів. Особливо коли підключався Антюх.

Останні 10 хвилин стали вирішальними для обох колективів. Не пропустити тепер мали обидва клуби, адже гра йшла ніби на золотий гол. І Зоря, і Славія сіли в щільну оборону із надією на стрімкі контратаки. Так Батагов дійшов аж до чужого штрафного і викотив на Антюха - тому не вдалося обробити м’яч на вигідній позиції. Пішли заміни на посилення не атакувальних, а позиційних можливостей. Вже треба було не дати супернику пробити і Славії це, все ж, вдалося.

Другий кутовий у матчі - і кращим на другому поверсі був Тіджані. Він перестрибнув Антюха та переправив м’яча у ворота - Турбаєвський вже не зміг витягти. Спрацювала заміна у господарів - вони досягли прийнятного результату та сіли у захист. Слід подякувати Зорі за характер - підопічні Лалатовича після перерви нав’язали свою гру і лише трохи їм не вистачило для того, аби все ж пробити останню лінію суперника. Мічин брав гру на себе та, на рівні із воротарем, став кращим гравцем другого тайму. Однак, наприкінці гри зручний рахунок впустили захисники. Всім здалося, що м’яч після подачі вийшов за лінію поля - але суддя думав інакше. І коли всі зупинилися, Масопуст легко забив другий м’яч. Фінальний свисток зафіксував поразку луганчан 2:0. Для двоматчевого протистояння це непоганий рахунок, але тепер треба багато що проаналізувати і виправити за цей тиждень.

 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Футбольний Клуб Зоря Луганськ (@zoryaluhansk)

Оцінка Інформатора:

Турбаєвський - 9. Один з кращих гравців Зорі у цьому матчі. Через нього починали атаки, а його сейви залишили команду у грі

Снурніцин - 6. Через його фланг було мало атак, але коли проходили - то Снурніцин зустрічав фолами. Небезпеки після таких штрафних не було, втім це не той факт, який ми б хотіли запам’ятати про захисника

Кирюханцев - 7. У першому таймі губився в атаках суперника, але у другому грав агресивніше та виграв чимало персональних дуелей

Багатов - 6. Закрив простір для дій нападника Хитіла. Хоча кілька разів небезпечно провалився і ледь не привіз голи

Джордан - 8. Свою пряму роль захисника відіграв майже ідеально. Власні помилки він сповна перекрив відданою грою на оборону

Дришлюк - 6. Центр поля для нього став викликом. Сів на картку ще на початку гри, але минулося без фатального фолу

Мішньов - 6. Провів посередній матч, не був помітний ані в помилках, ані в реалізації

Яцик - 7. Перший матч в ЛЄ для нього запам’ятався жовтою карткою, подекуди нервовими рішеннями та майже гольовим моментом

Антюх - 6. Попри номінальну позицію попереду, частіше був активним у захисті. Через це реалізувати потенціал нападника не вдалося

Вантух - 6. Так само більше був активний біля своїх воріт, бо довести до нього м’яча Славія не дала

Герреро - 6. Закритий протягом всієї гри, він мав обмежену кількість нагод і не запам’ятався майже нічим.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube