Ознаки псування черешні можна дуже легко виявити
Сезон солодких ягід в розпалі, тож кожен український стіл сьогодні на десерт прикрашає миска соковитих черешень. Охочих поласувати літнім ягідним хітом вистачає, як і пропозицій на ринку. То ж яку ягоду обрати - темну, зовні схожу на вишню й м'ясисту чи світлу, з жовтими прожилками й пружну? Це ви маєте вирішувати самостійно.
Інформатор, своєю чергою, розповість, які сорти черешні бувають та чим вони відрізняються. А також дасть кілька порад щодо того, як правильно обирати ягоду та якою вона має бути іззовні.
Перше, що впадає в око - це колір ягід. За будь-якого забарвлення він має бути яскравим, не тьмяним. Ягода має бути рівномірно червоною, без зеленуватих або блідих ділянок. Жовті ягоди повинні мати золотистий відтінок, без плям чи потемнінь.
Ягоди не мають бути маслянистими чи м'якими. У такому випадку вони, швидше за все, почали псуватись. Черешня має гарно пахнути солодкавою свіжістю, - перед покупкою понюхайте ягоду та покрутіть її в руках. Обирайте ягоди рівномірної форми та помірного розміру. Величезні ягоди можуть мати проблеми із структурою.
Шкірка черешні повинна бути гладкою і без пошкоджень. Уникайте ягід з тріщинами, сірими плямами або іншими ознаками псування. Поцікавтесь у продавчині про сорт черешні та погугліть його харастеристики перш, ніж придбати кілька кілограм ягід. Якщо ж маєте таку можливість, спробуйте черешню, щоб переконатися, що вона має насичений смак, який вам до вподоби.
Ознаки псування черешні можна виявити, якщо ретельніше придивитися до ягід. Крім того, купуючи ягоди, варто розуміти, про який саме сорт йде мова. Адже навіть стиглі й цілком придатні до вживання ягоди можуть не підійти вам за смаком. Кожен сорт, як відомо, має свої смакові особливості.
Існує чимало сортів черешні. Наразі популярні сорти "Регіна", "Тамара", "Крупноплідна черешня", XXL, "Чорна Мелітопольська", "Чорний принц", "Дрогана жовта", "Присадибна", "Розовинка рання".
Чорна пірамідальна черешня XXL володіє дуже високою врожайністю. Дерево виростає висотою 2,5 метра. Гілки буквально ломляться від великої кількості ягід. Сорт стійкий до хвороб і морозів.
Знаменита Мелітопольська черешня підкорила всіх українців. Сорт неймовірно урожайний і має відмінний імунітет. Ягоди дуже соковиті і помірно солодкі, з приємною свіжою кислинкою.
Дуже урожайний сорт черешні "Чорний принц". З одного дерева можна зібрати 30 кілограм ягід. Сорт стійкий до хвороб. Ягоди дуже великі і солодкі, майже чорні за кольором.
Дуже стійкий до морозів сорт жовтої черешні "Дрогана жовта", який можна вирощувати навіть в північних областях. Також добре переносить посуху. Цвіте сорт пізно, завдяки чому ніколи не потрапляє під заморозки. Плоди великі і в міру солодкі.
"Присадибна" черешня запилюється сама по собі. Дерево стабільно і щорічно плодоносить, легко переносить посуху і тривалі дощі, рідко хворіє. Ягоди солодкі і дуже соковиті, не тріскаються і не заражаються грибком. Сорт росте навіть на бідному грунті.
"Розовинка рання" має соковиті солодкі ягоди, плодоносить рано. Невибаглива до грунту і погодних умов. Стійка до негоди і грибкових захворювань.
Раныше Інформатор писав про шість корисних властивостей черешні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.