Як війна вплинула на ринок житла та земельних ділянок в Україні

Читать на русском

Ринок нерухомості впав майже втричі за 9 місяців 2022 року

Читать на русском
Як війна вплинула на ринок житла та земельних ділянок в Україні
Ринок нерухомості

Ринок нерухомості впав майже втричі за 9 місяців 2022 року

За 9 місяців 2022 року нотаріуси посвідчили 224 тисячі договорів купівлі-продажу нерухомості. Це у 2,7 рази менше, аніж торік — за відповідний період 2021 нотаріуси зафіксували 598 тисяч договорів. Кількість купівель житла потроху росте у третьому кварталі, проте все ще складає менше третини від торішніх показників. Про це Інформатору стало відомо з повідомлення платформи для роботи з відкритими даними Опендатабот, що аналізує дані Мінюсту.

Кількість договорів купівлі-продажу нерухомості
Кількість договорів купівлі-продажу нерухомості

“Перважна більшість укладених у 2022 році угод стосується купівлі-продажу квартир і житлових будинків (28%) та земельних ділянок або паїв (38%). Для порівняння: у 2021 році частка договорів з купівлі-продажу квартир та житлових будинків складала 36%, а земельних ділянок та паїв — 31% від загальної кількості посвідчених угод”, - йдеться у повідомленні

Купівля-продаж квартир
Купівля-продаж житла

Купівлі квартир та житлових будинків у 2022 впали майже у 3,5 рази: з 218 тисяч до 63 тисяч угод. Провальним виявився ІІ квартал 2022 року. З квітня по травень було укладено лише 9,4 тисячі договорів.

Купівля-продаж земельних ділянок
Купівля-продаж земельних ділянок

Ситуація з купівлею-продажем земельних ділянок та паїв краща: кількість угод за 2022 рік скоротилась лише удвічі. Якщо за три квартали минулого року було посвідчено 183 тисячі договорів, то цьогоріч — лише 85 тисяч. У найбільш провальному для ринку нерухомості другому кварталі кількість угод впала до 11 тисяч. 

Стабільно незмінною залишається лише частка договорів, посвідчених приватними нотаріусами — 94% від загальної кількості угод.

Як раніше повідомляв Інформатор, в Україні за час активної фази війни з’явилося майже півмільйона нових боргів. Це вдвічі менше, аніж за відповідний період того річ. Про це свідчать дані платформи «Опендатабот».

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.