Вода в Клодзко непридатна для пиття - колодязі затопило, жителі потребують бутильованої води та сухпайків, в місті багато зруйнованих будинків
Внаслідок негоди, яка пройшлася Європою, затопило польське місто Клодзко. У понеділок, 16 вересня, вода почала спадати. Втім, місто зруйноване, є багато знищених будинків, половина жителів - без світла. Закриті школи та садочки.
Про це повідомляє польське видання RMF FM. Наразі триває ліквідація наслідків повені. Вода затопила будинки та маєтки, багато людей втратили свої речі. На вулиці валяються гілки дерев, вирвані кущі, одяг та побутова техніка.
Як повідомив 16 вересня в інтерв'ю RMF FM мер Клодзко Міхал Пішко, вода почала спадати. За його словами, станом на ранок поточний рівень води в Клодзко становив 50 см.
Як сказав мер Клодзко, неділя 15 вересня була найгіршою. Прорив дамби в місті Строне-Шльонські спричинила різке підвищення рівня води в річці Ниса-Клодзька. Вся вода дійшла до Клодзко через 2,5 години.
Мер Клодзко заявив, що вода в місті непридатна для пиття - колодязі затопило. Жителі потребують бутильованої води та сухпайки.
"Звичайно, у нас є дві автоцистерни, ми обслуговуємо жителів окремих районів міста, і, звичайно, нам потрібні запаковані ланчі. Я маю на увазі їжу з довшим терміном зберігання, - сказав мер Клодзко.
Через повінь в Клодзко закрили школи та дитячі садки. Мер припустив, що така ситуація буде щонайменше до кінця поточного тижня. Окрім того, в половині міста немає електрики. Також з'ясовується ситуація з газопостачанням. Орієнтовні збитки від повені будуть відомі за 2-3 дні.
Також за інформацією RMF24, уряд Польщі готується запровадити стан стихійного лиха у районах на південному заході, що постраждали від катастрофічної повені. Стан стихійного лиха передбачає зміну деяких правил звичайного часу. Проєкт Ради міністрів передбачає, що стан стихійного лиха буде діяти у всіх районах, постраждалих від повені.
Це буде перший випадок задіяння такого правового режиму - під час попередніх таких повеней у 1997 і 2010 роках до нього не вдавалися. Зокрема, у такому разі уряд та місцеві органи влади отримують розширені повноваження для реагування на ситуацію. Також уможливлюється обов’язкова, а не лише рекомендована евакуація та запровадження заборони на перебування чи пересування у певних місцях. Стан стихійного лиха дозволяє зобов’язувати приватний бізнес делегувати працівників для робіт, пов’язаних з подоланням наслідків стихійного лиха. Цей правовий режим може запроваджуватися максимум на 30 днів.
Центральною та Східною Європою пройшовся шторм "Борис". Ураган приніс зливи та масштабні руйнування в Центральній та Східній Європі. За даними екстрених служб, значна частина Австрії, Чехії, Угорщини, Румунії та Словаччини постраждала від сильного вітру та надзвичайно сильного дощу.
Зокрема, в Австрії на річках Камп і Трайзен прорвало дамби. Від води постраждали міста Хадерсдорф і Санкт-Пельтен. Також стався серйозний провал дамби в Поттенбруні. Десятки будинків пішли під воду, людей евакуюють.
Також затопило частину Чехії. Частина сіл у Єсеніку, Чеській Весі та Белі під Прадедом просто відрізані від світу, адже вода затопила головні дороги, тому до евакуації населення, яке вчасно не встигло залишити цей регіон, залучили евакуацію та військових. Людей з постраждалих сіл вивозять до спеціальних евакуаційних центрів.
Через негоду Укрзалізниці довелося скасувати або змінити низку міжнародних маршрутів. Зокрема, станом на ранок 16 вересня рейси Прага - Перемишль - Прага скасовані. Рейс Прага - Чоп прямує в обʼїзд і прибуде до Чопа з запізненням на дві години до розкладу. З Чопа - за графіком.
Окрім негоди в Європі, сильна злива затопила й Одесу 15 вересня. У місті випала аномальна кількість опадів, був шквальний вітер, який поламав дерева, а вулиці за лічені години перетворились на повноводні річки та озера.
Синоптики попереджали, що 16 вересня низкою областей України також прокотиться справжня осіння негода. Гроза, сильний дощ і поривчастий вітер охопить західні та південні області.
Втім, як прогнозують синоптики, вже у вівторок, 17 вересня, у всіх регіонах України буде без дощів і гроз. На переважній частині території спостерігатиметься мінлива хмарність. Водночас у північних областях, східних і південних утримуватиметься літня температура - у межах від 23 до 27 градусів тепла. Найспекотніше буде на сході та в центрі. На заході температура коливатиметься від 18 до 24 градусів тепла. При цьому в Україні буде вітряно - 7-12 метрів за секунду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.