Як вибрати ноутбук для роботи, ігор або навчання: поради та лайфхаки

Читать на русском

Розповідаємо усі нюанси

Читать на русском
Як вибрати ноутбук для роботи, ігор або навчання: поради та лайфхаки

Розповідаємо усі нюанси

Є речі, без яких обійтися в сучасному світі практично неможливо, і однією з них є ноутбук. Шкільні презентації, написання курсових та дипломів, офісна робота, обробка фотографій, монтаж та, звичайно, комп'ютерні ігри — для виконання всіх цих завдань підходить лептоп. Однак до його вибору важливо підійти ретельно та відповідально, а ми розповімо, як це зробити і на що звертати особливу увагу.

Почнемо з того, що перед тим, як вибрати ноутбук, слід проаналізувати свої запити та потреби. Якщо гаджет потрібен для серфінгу в мережі, роботи з документами та розкладання “пасьянсів” у перервах — це одна справа, а для роботи з дизайнерськими програмами — вже зовсім інша. Слід враховувати і вартість комплектуючих для кожної окремої моделі, адже у разі поломки заміна деталі може влетіти в копієчку. Ознайомитись заздалегідь з цінами на деталі для ноутбука можна на сайті https://zeto.ua/.

Чим складніші завдання, тим дорожче коштуватиме пристрій:

  • До 400 доларів. У цьому діапазоні можна знайти лише прийнятний варіант офісного ноутбука. Він потягне роботу в браузері, з файлами типу Word і Excel, на ньому можна подивитися серіал, але на більше він не годиться.
  • 400 – 800 доларів. Якщо вам не потрібен лептоп для великовагових професійних програм та нових потужних ігор — швидше за все це ваш варіант. Ноутбуки цього сегмента покривають більшість популярних вимог — перегляд фільмів у якості, інтернет та соціальні мережі, проста робота в додатках і прості ігри. Такий пристрій підійде і для офісу, і для дому. Можна підібрати і ультратонкий варіант із гарною батареєю, він буде просто незамінний для тих, хто багато подорожує.
  • Від 800 до 5000 доларів. Це вже рівень супер потужних машин, які здатні і програму для монтажу відео потягнути, і останню гру запустити. Продуктивні, швидкі, а часто ще й візуально привабливі. За таку суму можна розраховувати на ноутбук топового класу, тільки потрібен він далеко не всім.

Якщо ви шукаєте більш менш універсальний і не надмірно дорогий варіант, то розглянемо оптимальні параметри хорошого ноутбука.

Розмір та роздільна здатність екрану

Всі фахівці в один голос рекомендують діагональ 15,6 дюймів як найуніверсальніший варіант. Цього цілком достатньо практично для будь-якого завдання. В ідеалі — щоб екран був матовим, це дозволить уникнути втоми очей, якщо доводиться довго працювати за комп'ютером.

Для тих, кому доводиться часто тягати лептоп із собою, може підійти діагональ поменше. Тонкі та легкі ультрабуки з діагоналлю 13-14 дюймів відмінно відповідають цьому запиту, але швидше за все коштуватимуть дорожче, ніж аналогічний варіант зі стандартною роздільною здатністю.

Найдорожчим варіантом буде і ноутбук із розміром екрану 17,3. Більш зручний для роботи з графікою, але водночас і громіздкіший, важкий і дорогий.

Щодо роздільної здатності, то оптимально буде зупинитися на Full HD. Дозвіл 2К і 4К потрібні не всім, за це доведеться доплатити, та й деякі програми під них ще не адаптовані. Ну а нижча роздільна здатність — у 2022 році вже просто непристойна.

Який процесор кращий?

Ми не будемо радити, що краще — Intel чи AMD — адже тут, як кажуть, на смак і колір. Однак важливо розуміти, що деякі завдання слабкіші процесори не потягнуть. Нижче наведено приклади процесорів під різні завдання.

Для офісу або навчання:

  • Intel Core i3, Celeron
  • AMD Ryzen 3, Athlon

Для ігор або роботи з графікою, відео:

  • Intel Core i5, i7, i9 
  • AMD Ryzen 5, 7, 9

Звертайте увагу не лише на модель процесора, а й на його покоління. Наприклад, у процесорі Intel Core i5-1035G1 десятка на початку “коду” — це покоління. Усього їх зараз 11. Чим вище покоління, тим продуктивніший процесор.

Яку відеокарту вибрати?

Є два типи відеокарт — вбудована та дискретна. Друга “вивозить” роботу з графікою та добре підходить для ігор. Разом з тим, є й мінуси: вона нагріває пристрій, швидше садить батарейку та загалом впливає на термін служби ноутбука. І, звичайно, вона набагато дорожча.

Для офісних та навчальних завдань вбудованої відеокарти буде більш ніж достатньо. Щобільше, з нею ви спокійно зможете і пограти у прості ігри, щоправда, не на найвищих графічних показниках.

Про моделі відеокарт можна написати окремий матеріал. Найпопулярнішою моделлю є Nvidia. Почитайте про них і виберіть потрібну для ваших завдань.

Скільки потрібно оперативної пам'яті?

Якщо говорити зовсім грубо, то чим більше оперативної пам'яті — тим краще. Але знову ж таки, витрачатися на 128 гігабайтів оперативної пам'яті для того, щоб переглядати електронну пошту — не найрозумніше рішення.

Для найпростіших завдань буде достатньо 4 Гб, оптимально мати 8. Цього вистачить майже для будь-яких повсякденних завдань.

На ігрових лептопах має бути не менше 16 гігабайтів оперативної пам'яті, щоб пристрій зміг нормально підтримувати коректну роботу ваших ігор. Не забувайте, що оперативна пам'ять вирішує не все — важливо підходити до питання комплексно та підібрати оптимальні процесор та відеокарту.

Інші деталі

При виборі ноутбука варто звертати увагу на такі нюанси:

  • Наявність SSD. У сучасних ноутбуках він є за визначенням. SSD значно прискорює роботу пристрою та працює надійніше, ніж HDD. Якщо раптом у моделі, яку ви вибрали, немає SDD, розгляньте можливість встановити його додатково.
  • Динаміки. У деяких навіть хороших моделях ноутбуків встановлені відверто невдалі динаміки. Якщо ви плануєте дивитися фільми або слухати музику, погана якість аудіо може стати для вас неприємним сюрпризом.
  • Кількість USB-виходів. Начебто зовсім не проблема, але якщо вам одночасно потрібно кілька пристроїв, а порт у лептопі тільки один — доведеться докуповувати ще й подовжувач-перехідник.
  • Автономність. Якщо потрібна постійна робота “в полях”, у транспорті, загалом там, де незручно підключитись до зарядки, звертайте увагу на час роботи гаджета від батареї. Якщо ж ноут планується використовувати лише вдома чи в офісі, не варто переплачувати за кілька годин автономної роботи.

Сподіваємось, тепер вам буде трохи простіше вибрати для себе найоптимальніший варіант ноутбука!

Рекламний матеріал

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.