Як вагітним жінкам-ВПО отримати безоплатну медичну допомогу: деталі

Медичні заклади не мають права відмовити у наданні послуг

Безкоштовний пакет послуг гарантує жінкам-ВПО усе необхідне
Безкоштовний пакет послуг гарантує жінкам-ВПО усе необхідне

За пакетом «Ведення вагітності в амбулаторних умовах» вагітні жінки-ВПО можуть обрати будь-яку лікарню, що надає медичну допомогу. Вони мають право на безоплатний медичний супровід. Що входить до пакету ведення вагітності?

Інформацію оприлюднили на платформі «Дія.Безбар’єрність».

«Щоб дізнатися, де розташована найближча лікарня з пологовим відділенням чи пологовий будинок, можна зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Також згодом необхідно зв’язатися безпосередньо із медзакладом, щоб уточнити графік роботи й записатися на прийом», - йдеться в повідомленні.

Також уточнюється, що медичний заклад не має права відмовити у наданні послуг, посилаючись на попереднє місце проживання майбутньої матері. За можливості породіллі варто мати з собою документ, що посвідчує особу, обмінну карту та речі першої необхідності для себе і дитини на час перебування в лікарні.

Безкоштовний пакет послуг гарантує жінкам-ВПО усе необхідне: ліки, медичні вироби та надання медичної допомоги черговою акушерською бригадою.

Знеболення під час пологів (або інших процедур), скринінг критичних вроджених вад серця й інші необхідні дослідження, планові щеплення дитини, харчування породіллі у стаціонарі також є безоплатними.

Пільги для ВПО

Вимушено переміщені особи в Україні теж мають право на оформлення субсидії на комунальні послуги. Це можливо навіть без договору про оренду приміщення. Як пояснили в Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій, оформити субсидію можливо у Пенсійному фонді, ЦНАПі або через уповноважену особу міської чи селищної ради. Які для цього потрібні документи:

  • спеціальна заява;
  • декларація про доходи;
  • довідка, яка засвідчує статус ВПО;
  • паспорт;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП).

Також пояснювалося, що якщо у родини Вимушено переміщених осіб народжується дитина, то вона теж отримує статус ВПО. Відповідно дитина буде теж отримувати грошові виплати від держави: йдеться про 3 тисячі гривень на місяць. Також діти Вимушено переміщених осіб мають право на такі пільги:

  • безкоштовне харчування у дитсадках, профорієнтованих закладах та школах;
  • безкоштовне оздоровлення;
  • державна цільова підтримка при вступі до ВНЗ за умови, якщо це денна форма навчання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube