Як удари по російському флоту пов'язані з українським контрнаступом: пояснення ISW

Аналітики кажуть, що ЗСУ розширюють свої можливості, тому були атаки на морські цілі рф

Контрнаступ ЗСУ
В ISW проаналізували удари по танкеру SIG та десантному кораблю "Оленегорский горняк"

Удари України по російському флоту, ймовірно, є частиною цілеспрямованої кампанії. Її мета - створити сприятливі умови для проведення більш масштабних контрнаступальних операцій. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики нагадали, що український морський безпілотник в ніч з 3 на 4 серпня атакував російський десантний корабель "Оленегорский горняк" класу "Ропуха". За словами представника ГУР Андрія Юсова, пошкодження корабля дуже значні. Він припустив, що корабель деякий час не буде в строю.

Міноборони Великобританії повідомило, що на знімках корабля видно, що він крениться на 30-40 градусів, що свідчить або про те, що кілька водонепроникних відсіків були пробиті ударом безпілотника, або про те, що зусилля екіпажу з усунення пошкоджень були неефективними. Міністерство також повідомило, що "Оленегорский горняк" належить Північному флоту рф, але останнім часом переправляв військові та цивільні вантажі між росією та окупованим Кримом у зв'язку з перебоями у роботі Керенського мосту.

"Попередні зусилля України щодо блокування в основному були зосереджені на російських військових цілях на суші, але, схоже, українські сили зараз розширюють свої зусилля, щоб включити до цих зусиль морські цілі", - йдеться у звіті.

Аналітики ISW зауважили, що в Україні неодноразово заявляли про цілеспрямоване перехоплення російських військових цілей. Їх мета - послабити російську логістику й обороноздатність ворога та створити сприятливі умови для майбутнього контрнаступу.

"Таким чином, українські сили продовжують створювати умови для майбутніх вирішальних операцій за допомогою кампанії з перехоплення, як вони це робили до і під час контрнаступальних операцій в Харківській і Херсонській областях у 2022 році. Однак тепер вони завдають ударів набагато глибше в російські тилові райони і охоплюють морські об'єкти", - заявили в Інституті вивчення війни.

Також в ISW проаналізували удари по танкеру SIG. Атака на це судно поблизу Кримського мосту свідчить про те, що удар був частиною більшої спроби порушити логістику росії вздовж ключової російської наземної лінії зв’язку.

"Українські війська протягом тривалого часу націлювалися на Керченський міст, щоб погіршити матеріально-технічне забезпечення російських військ на півдні України. Атака на SIG, ймовірно, є частиною ширших зусиль з виведення з ладу кораблів, залучених до постачання російських військових сил, а розташування атаки поблизу мосту свідчить про те, що це було частиною більшої спроби порушити логістику росії вздовж ключової російської наземної лінії зв’язку", - резюмували в ISW.

Атаки на російський флот

В ніч на 4 серпня в Новоросійську (Краснодарський край) морські дрони серйозно пошкодили великий десантний корабель "Оленегорський горняк". Наразі він знаходиться на ремонті. А вночі 5 серпня зранку дрони пошкодили російський танкер SIG. Атака сталася прямо біля Кримського мосту в Керченській затоці. Судно отримало серйозні пошкодження та вийшов з ладу, з нього навіть вичерпували воду.

Що цікаво, голова Служби безпеки України (СБУ) Василь Малюк натякнув на причетність СБУ до атак на російські кораблі. Він заявив, що атаки на кораблі російського флоту - дуже ефективний крок по відношенню до ворога. А представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов заявив, що російський флот вже не здається таким невразливим після атак на десантний корабель "Оленегорский горняк" та танкер SIG у Чорному морі. Тому окупанти вже не можуть почувати себе у безпеці на всіх територіях

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube