Як світ допомагає Україні подолати наслідки підриву Каховської ГЕС

Читать на русском

Для відбудови ГЕС знадобляться роки

Читать на русском
Каховська ГЕС
Країни надають нам фінансову допомогу та обладнання

Для відбудови ГЕС знадобляться роки

Франція, Німеччина, Австрія, Латвія, Польща, Чехія та інші країни-партнери України повідомили про готовність долучитися до допомоги ліквідації наслідків підриву ГЕС. Чого очікувати від західних держав — читайте в нашому матеріалі. 

Франція

Ймовірно, найшвидше допомога для подолання наслідків атаки на Каховську ГЕС може прибути від Франції. Як повідомив президент країни
Еммануель Макрон перший пакунок для постраждалих відправлять вже протягом кількох годин. 
Про це голова Франції повідомив у своєму Twitter.

«Я висловив президенту Зеленському свою солідарність з українським народом після нападу на Каховську дамбу. Франція засуджує цей жорстокий акт, який ставить під загрозу населення. Протягом наступних кількох годин ми надішлемо допомогу для задоволення негайних потреб», – написав Макрон.

Про яку конкретно допомогу йдеться поки невідомо. 

Німеччина

Німеччина закупила для України 56 генераторів і 5000 фільтрів для води. Країна готує до транспортування водоочисне обладнання, а також предмети для укриття. 

Австрія

Австрія надасть Україні 20 місткостей для води та 10 грязьових насосів, які вже прямують до України.

Латвія 

У Латвії готуються передати 200 тисяч євро для подолання наслідків підриву Каховської ГЕС. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. 

"Рига швидко вживе додаткових заходів допомоги, щоб пом’якшити руйнівні наслідки катастрофи", — заявив латвійський прем'єр Кріш'яніс Каріньш.

Польща

Польща передасть Україні 10 цистерн та 10 помп для відкачування води із затоплених місць. Про це повідомив міністр внутрішніх справ та адміністрації Польщі Маріуш Камінський.

Чехія

Чеський уряд надасть Україні цистерни для роздачі питної води, рятувальні круги, дренажні помпи та рятувальні жилети. Про це повідомляє ČTK. Також напередодні міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський сказав, що країна готова виділити 10 мільйонів крон, що дорівнює 423,2 тисячі євро, на допомогу Україні.

США

Агенство США з міжнародного розвитку USAID співпрацює з гуманітарними партнерами, щоб допомогти постраждалим через підрив Каховської ГЕС. Для евакуації залучають всі наземні види транспорту.

Хто ще?

Нагадаємо, в ЄС повідомили про готовність допомогти Україні у пом’якшенні наслідків підриву росіянами Каховської гідроелектростанції. Про це повідомив у Twitter міністр закордонних справ Дмитро Кулеба після розмови з топ-дипломатом ЄС Жозепом Боррелем. Там планують швидко забезпечити Україну насосами для брудної води, пожежні рукави, мобільні водоочисні станції та човни.

Також Кулеба говорив щодо допомоги й з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом.

«Для пом’якшення кризи, спричиненої руйнуванням Росією Каховської греблі, Єнсом Столтенбергом будуть задіяні обіцяні механізми НАТО для надання гуманітарної допомоги. У зв’язку з цим він очолить екстрене засідання Комісії НАТО-Україна, скликане на моє прохання завтра», – написав Кулеба.

Натомість ООН та Червоний Хрест не відповіли на запити України щодо допомоги постраждалим унаслідок підриву окупантами Каховської дамби. Про це в інтерв'ю німецькому виданню Bild заявив президент Зеленський.

"Підрив ГЕС стався багато годин тому, але представників цих організацій там досі немає., хоча вони  мають бути першими, щоб рятувати життя. Ми не отримали відповіді. Я шокований, - сказав Зеленський.

Нагадаємо, уранці 6 червня росія підірвала греблю Каховської ГЕС у Херсонській області, розпочалась евакуація мешканців із небезпечних районів. В “Укргідроенерго” повідомили, що ГЕС повністю зруйнована і не підлягає відновленню. Відновлення греблі займе роки. Збитки в мільярди доларів, які доведеться заплатити аби відбудувати дамбу, мостовий і залізничний перехід.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.