Як ПСЖ ганебно вкрав два очки у Ньюкасла - огляд матчу ЛЧ

Ситуація в групі F загострилася до неможливості

Парижани змогли врятуватися від поразки. Фото: Gettyimafes.com
Ньюкасл навіть на виїзді нав'язав боротьбу ПСЖ. Фото: Gettyimafes.com

Інтрига групи F у цьому турі витискає максимальний градус: Ньюкасл видав надпотужний матч, але йому не вдалося забрати другу перемогу над ПСЖ. Англійці були кращими в усьому, втім доля вирішила інакше.

Як це було - в огляді Інформатора.

Перед грою

На останню битву за ЛЧ у парижан вийшли Угарте, Мбаппе, Перейра, Хакімі та Шкріняр. Ньюкасл же приїхав до Франції із жахливим сетапом: в основі найсильніші Гімараеш, Ісак, Жоелінтон, Шер і Майлі. Підсилювати було ніким. Команда Хоу мала повторити домашнє диво, у той час як ПСЖ не має права навіть на нічию.

Перший тайм. Домашні конспекти для виїзного матчу

Очікувано, господарі почали з шаленого тиску. Вони намагалися діяти обома флангами, шукаючи слабшу зону. Ще й формація дуже атакувальна: 3-3-4, де до номінальних нападників приходив допомагати Угарте. Праворуч було трохи складніше, адже там не було Зайре-Емері, нової зірки французів. Дуже крута атака вийшла на 9-й хвилині: Дембеле та Муані ідеально пройшли половину Ньюкасла за кілька пасів, де простріл замикав Мбаппе - лише не менш розкішна реакція воротаря врятувала гостей від голу.

Не забарилися моменти й у англійців. Альмірон з’їдає Хакімі, помилка призводить до відбору м’яча - тепер невлучність Ісака вибачає парижан. Динамічна зміна позицій Гордона й Альмірона дозволяла постійно тримати в напрузі правий фланг оборони господарів. Дві дуже мотивовані команди відчайдушно боролися за таку важливу перемогу та шанс на євровесну.

Але обмінявшись супермоментами, гравці присіли на контроль. Обидва тренери добре вивчили суперника і, після стартових провалів, більше не дозволяли вільно почуватися на власній половині. Насправді, сороки просто приспали увагу ПСЖ - і реалізували другий свій момент. Лівраменто подриблив перед чужими воротами, удар Альмірона голкіпер потягнув - але Ісаку лишалося лише добивати в порожні. Шокуючий сценарій жовтня пішов на повтор.

Не сказати, що Ньюкасл одразу сів у глибокий захист. Команді знову вдавалося карати парижан за самовпевненість. Ну а мотивація ПСЖ розчинилася так само швидко, як з’явилася на початку матчу. Перший тайм за xG - більше одиниці для кожної команди, але саме гра англійців була красивішою. Знову спрацювала підстраховка: за кожним захисником завжди був півзахисник, який приходив з центру і закривав удар.

Герой першого тайму - воротар Поуп. Саме його реакція залишала сорок у грі там, де п’ятою бив Мбаппе чи у кут котив Дембеле. Натомість Доннарумма не міг похвалитися тим же: поганий пас в епізоді з Хакімі та посередня гра під час голу. До перерви ПСЖ не вдалося реалізувати перевагу в ударах та володінні, а Ньюкасл виглядав готовим до нового розгрому.

Другий тайм. Абсолютна перевага, знищена сумнівним пенальті

По перерві не відбулося жодної заміни. Ну й це зрозуміло: Ньюкасл грав чудово і всі були на своїх місцях, а ПСЖ просто не було ким підсилити гру за рівнем мотивації. Забетоновані підходи до власного карного сороки закріпили схемою 6-3-1, у такій щільності Руїс з Угарте просто не могли знайти простір. Відкривання Мбаппе та Муані нівелювалися все тією ж підстраховкою: гравця на м’ячі з будь-якого напряму і по перерві завжди зустрічали двоє.

У відповідь у парижан горіли фланги: Хакімі та Ерандес ледь встигали за впевненими Альміроном і Гордоном. Через це Енріке довелося відмовитися від трьох центребеків: Шкріняр повернувся в оборону, щоб утримати кількісну перевагу.

ПСЖ у другому таймі абсолютно забрав собі володіння м'ячем, а точність передач сягнула 90%, втім який від цього зиск, якщо англійці до цього й вели та будували свій матч на контратаках. В одній з таких Гордон під тиском не зміг обробити м’яча - був би потенційний гольовий випад.

Енріке намагався врятувати ситуацію свіжими гравцями в центрі. Втім як було рятувати гру, якщо навіть вдача відвернулася від ПСЖ?

Спочатку Барколя тричі не влучив у вбивчих моментах, потім ще й пенальті не призначили. Це той випадок, коли у господарів були класні виконавці, перевага за ударами та просуванням, але реалізувати її не міг жоден із виконавців на полі. Завершальна фаза існувала окремо від французів, чим не могли не тішитися гравці сорок, знову і знову видихаючи після промаху парижан.

Останні 15 хвилин не можна назвати автобусом: Ньюкасл не став у десятьох захисників, а просто не атакував - така стратегія дозволяла діяти на крок вперед і закривати навіть найнеочікуваніші передачі та закидання. Але дуже сумнівний пенальті на останній хвилині та потужний удар з позначки Мбаппе рятують для парижан таку потрібну їм нічию.

1:1 - повністю віддавши ініціативу, Ньюкасл знищував ПСЖ до останніх секунд гри, але через дуже суперечливий пенальті втрачає перемогу.