Шахтар мінімально переміг Антверпен і вийшов до євровесни

Донеччани оформили вихід в Лігу Європи заздалегідь

Антверпен сподівався здобути перші очки в групі ЛЧ. Фото: Gettyimages.com
Минулий матч цих команд закінчився вольовою перемогою донеччан. Фото: Gettyimages.com

У вівторок, 28 листопада, Шахтар на номінально домашньому стадіоні в Гамбурзі приймав Антверпен. Команди зіграли вдруге в рамках поточного групового етапу Ліги чемпіонів - і "гірники" вдруге здобули перемогу з різницею в один м'яч.

Інформатор провів текстовий онлайн-репортаж про цей поєдинок.

В першому таймі Шахтар зіграв майже взірцево - і справа не лише в забитому голі. Команда Маріно Пушича контролювала гру, і навіть коли віддавала м'яч бельгійцям, була готова вилетіти в контратаку.

На жаль, другий тайм вийшов зовсім іншим - майже всі 45 хвилин атакували та тисли гравці Антверпена. Втім, Різник, захист та загалом всі гравці Шахтаря відігравали біля своїх воріт на відмінно. І навіть кілька разів мали змогу подвоїти свою перевагу. Але попри те, що другого голу не було, "гірники" утримали перемогу і вже гарантували собі місце в Лізі Європи на весну. А в разі перемоги над Порту - і залишаться в Лізі чемпіонів.

21:42 І після фінального свистка Франковскі почав роздавати картки - у Шахтаря жовту картку отримав Дмитро Різник, а от у Муйі - тепер червона картка і з Порту він не зіграє.

Другий тайм

90+6 Все! Лунає фінальний свисток - і Шахтар в євровесні!

90+4 Жовту картку отримує Муйа.

90+4 Алдервейрелд! У наступній атаці ледь не карає "гірників", але не зміг переграти Різника!

90+3 Бондаренко! Судаков! Дві фантастичні можливості остаточно вирішити долю матчу - але бельгійці відбилися!

90+2 Гочолеішвілі дотягнув м'яч до кутового прапорця, але заробити фол чи кутовий у захисника не вийшло.

90+5 5 хвилин до другого тайму додав суддя.

89 Заміна в Шахтарі таки відбулася - замість Криськіва на поле вийшов Келсі.

86 Заміна в складі Шахтаря відкладається - через помилку з номерами на табло суддя відтермінував вихід Келсі.

84 Гочолеішвілі таки заробив жовту картку сьогодні.

83 Судаков та Бондаренко могли вибігати в перспективну атаку, але Георгій не стартував, поховавши цей випад на самому початку.

79 Степаненко в боротьбі в центрі поля впав і поки що не підводиться - і тримається за плече.

74 Іленіхена виходить на поле замість Юсуфа.

73 Бельгійці продовжують атакувати - але до ударів справа доходить рідко. На щастя для "гірників" поки що.

70 Замість Невертона на поле вийшов Артем Бондаренко.

66 Шахтар відчайдушно намагається знайти вихід на чужу половину поля останні хвилин 5 поспіль.

62 Степаненко! Теж перевіряє поперечку - а яка чудова була атака у виконанні Криськіва, Гочолеішвілі та Зубкова.

60 Поки що мало що змінюється на полі - Антверпен багато контролює м'яч, але "гірники" непогано грають в обороні.

56 Азаров! Чудовий удар вийшов у нього - але Бутез сейвує і переводить цей удар у поперечку.

54 Поки що відзеркалюється початок другого тайму до першого - Антверпен тисне, у Шахтаря мало що виходить.

49 Здається, Шахтар забув вийти на другий тайм - Антверпен тисне одразу після перерви.

46 Замість Керка на поле вийшов Еджуке.

46 Другий тайм розпочався!

Перерва

20:44 А ось так "гірники" реагували на втрачений шанс Судакова на останніх хвилинах тайму.

Ліга чемпіонів: Шахтар - Антверпен 1:0 - Онлайн 1

20:37 Чудовий перший тайм від Шахтаря - тиск з перших хвилин, швидкий гол та навала на ворота Бутеза в останні хвилини тайму. Щоправда, і Антверпен зміг створити собі декілька епізодів, коли вболівальникам Шахтаря було неспокійно. Тим не менш - 1:0 після першого тайму і сподівання на те, що "гірники" збережуть такий настрій і на другу половину матчу.

Перший тайм

45+1 Перший тайм закінчився!

45+1 Керк отримав "гірчичник".

45 Знову Зубков подавав зі штрафного, і майже з тієї ж точки, звідки прийшов перший гол - але цього разу захист Антверпена зіграв надійніше.

43 І знову небезпечно було біля воріт Шахтаря - але з ударом Муї колективними зусиллями вдалося впоратися.

40 Як не забили зараз "гірники"!? Удар Невертона заблокували, а Судаков головою пробив трохи вище фактично порожніх воріт. А от і удари з'явилися!

35 Не вистачає удару Шахтарю - бодай ще раз перевірити воротаря бельгійців, адже гості вже б'ють по воротах частіше.

30 Жовту карту отримав Кулібалі.

30 Після спроб бельгійців забрати собі м'яч Шахтар знову грає з позиції господарів. Ударів по воротах немає - але контролюють гру саме "гірники".

24 І знову чудова гра від Різника - Баліквіша непогано бив, ще й Бондар організував рикошет - але Дмитро надійно фіксує м'яч.

23 Керк непогано хитнув Гочолеішвілі і прострелив у штрафний - але Різник поки не помиляється на виходах.

19 Шахтар поки що непогано тримає м'яч - а у бельгійців навіть з цим проблеми.

15 Спроба від Антверпена - але Різник забрав м'яч після навісу з кутового.

12 ГООООЛ! Забиває Шахтар! Зубков виконав штрафний з лівого флангу, Сікан впав у боротьбі - але Матвієнко відгукнувся і відкрив рахунок в матчі!

Антверпен мав непоганий шанс - і з'явився він після помилки Судакова в центрі поля. На щастя, захист та Різник небезпек погасили.

На перших хвилинах "гірники" непогано пресингують і відбирають м'яч навіть біля чужих воріт. А от Антверпен поки підходів до воріт Шахтаря не мають.

Непогана атака Шахтаря - Невертон отримав м'яч на просторі і намагався підкрутити під дальню стійку - не вистачило точності бразильцю.

Донеччани від стартового свистка тримає м'яч під контролем.

19:45 Матч розпочався!

19:35 Останні приготування "гірників" перед стартовим свистком.

19:25 Антверпен теж оголосив стартовий склад на матч - і ось 11 гравців, які спробують відібрати очки у Шахтаря.

Ліга чемпіонів: Шахтар - Антверпен: Онлайн 1

19:15 А от і стартовий склад Шахтаря з'явився. Артем Бондаренко після травми все ж не готовий грати від самого початку.

19:00 Що казав про прийдешній матч Маріно Пушич? Пояснював останні невдачі "гірників" і розповідав про мотивацію на ігри в Лізі чемпіонів:

"Безумовно, це є частиною мотивації і додатковим поштовхом, коли ти виступаєш за свою країну, намагаєшся дати енергію людям, які там знаходяться, зіграти так, щоб вони пишалися тобою. Але базова мотивація в тому, щоб виступити як професіонал для своїх партнерів по команді та для клубу. Разом з тим ти представляєш свою країну у Європі, і зараз дуже важливо, щоб люди пишалися Шахтарем і щоб ми залишались у єврокубках якомога довше".

18:45 Антверпен повідомляє, що на матчі будуть присутні 3 900 фанів бельгійців. Потужна підтримка для яскравої команди.

18:30 Нагадаємо, що матч між українцями й бельгійцями розсудить польська бригада арбітрів. Головним суддею стане Бартош Франковскі, який є нефартовим для українських команд.

18:15 Поки Шахтар не опублікував стартовий склад на матч - можемо спробувати вгадати, хто з 26 "гірників" вийде сьогодні на поле. Ознайомитися з заявкою донеччан на гру можна на Інформаторі.

18:00 Також пропонуємо ознайомитися з найцікавішими інтригами, які залишились на груповому етапі ЛЧ. Серед таких інтриг - чи зможе Шахтар уже сьогодні забронювати собі місце в євровесні.

17:45 Почнемо онлайн з тренування "гірників" в Гамбурзі напередодні матчу.