Як правильно обрати повербанк: все, що треба знати

Читать на русском

Power Bank'и, які представлені на вітчизняному ринку, відрізняються за типом батареї, ємністю, габаритами та дизайном

Читать на русском
Як правильно обрати повербанк: все, що треба знати
В нинішніх умовах павербанк — річ першої необхідності

Power Bank'и, які представлені на вітчизняному ринку, відрізняються за типом батареї, ємністю, габаритами та дизайном

В ряду предметів першої необхідності за нинішніх часів повербанк посідає одне з чільних місць. З ним можна не боятися в найважливіший момент залишитися без інтернету, телефонного зв'язку і навігатора. Інформатор розповідає, як вибрати “банку” для смартфона, планшета, ноутбука та інших пристроїв, що потребують енергетичного підживлення, та бути незалежним від графіків відключення електроенергії.

Що необхідно знати про місткість Power Bank'ів

“Обираючи ємність зовнішнього зарядного пристрою, покупці часто роблять помилку – намагаються дізнатися, скільки циклів зарядки забезпечить “банка”, розділивши її номінальний об'єм на ємність батареї гаджета. Але жоден Power Bank не віддає накопичену енергію повністю”, – говорить консультант одного з магазинів побутової техніки Ілля Кравченко.

В ідеалі, за його словами, повербанк об'ємом 3000 мАг повинен був би повністю зарядити смартфон з батареєю 3000 мАг. Але ККД більшості “банок” становить близько 80-90%. Ще 10-20% енергії витрачається на роботу самого пристрою. Тому слід вибирати мобільну батарею не “впритул”, а із “запасом”.

У магазинах продається величезна кількість різних моделей УМБ об'ємом від 1500 до 50000 мАг. Найпоширеніші з них – на 10000-12000 мАг. Зазвичай їх вистачає на дві-три підзарядки смартфона з середньостатистичною батареєю 3000-4000 мАг.

Наприклад, для Айфонів фахівці радять вибирати зовнішню зарядку з кабелем Lightning. Об'єм батареї – близько 10000 мАг.

“Кращі друзі”: сумісність повербанків з різними гаджетами

Сучасний Power Bank поєднується з будь-якими цифровими девайсами – смартфонами iPhone і Android, фотоапаратами, відеокамерами, планшетами, навушниками, розумними годинниками та іншими гаджетами. Параметри за вимогами заряду у них практично однакові. Для підключення лише потрібно USB-кабель з відповідним конектором. 

Найголовніший чинник – це сила струму 1А або 2А. Якщо пристрій живиться 1А, то роз'єм 2А впорається зі своїм завданням швидко. Ну а якщо ж навпаки, планшет з силою струму 2А під'єднати до 1А, то часу на зарядку піде дуже багато.

“На що варто звертати увагу, так це на параметр вихідної напруги. Дізнайтеся його в характеристиках повербанка, а потім порівняйте зі значенням на “рідній” зарядці того пристрою, який плануєте підключати до мобільної батареї. Параметри повинні збігатися”, – пояснює Ілля Кравченко.

Для одночасного заряджання декількох пристроїв потрібно купувати “банку” не з одним портом USB. Якщо у повербанку є два порти, то сила струму в них розподілена на 1А і 2.1А.

Як вибрати Power Bank для ноутбука?

“Потужний повербанк, який повною мірою здатен заряджати ноутбук, знайти складно. Це пов'язано з тим, що переносні зарядні устрої спочатку були створені не для ноутбуків, а для менш габаритних пристроїв. Зрозуміти, чи впорається зовнішній зарядний пристрій з зарядкою ноутбука, можна, проаналізувавши його параметри універсальності, портів і характеристик”, – розповідає спеціаліст.

Power Bank'и для ноутів зазвичай мають ємність 20000-50000 мАг і струм від 3 А. Вони підходять для заряджання й іншої сучасної електроніки: смартфонів, планшетів, екшн-камер, гіроскутерів. Також їхньою особливістю є наявність спеціального роз'єму: Type-A Plug, Type-B Jack або Type-C, розрахований на потужність струму 100 Вт. Крім наявності такого порту необхідний кабель, який підтримує даний стандарт. 

В сучасних ноутбуках вимоги напруги 15-20 V, тому призначені для такої роботи повербанки оснащуються розподільниками на 16-19 V. Сила струму повинна бути вищою від 3А.

На додачу до основного

Додаткові функції роблять використання Power bank'а більш комфортним, але не є обов'язковими. Найпопулярніші опції:

  • Quick Charge — функція швидкого заряджання, завдяки якій батарея вашого гаджета зарядиться значно швидше;
  • Wireless Charger — функція бездротового заряджання, яка дозволяє УМБ заряджати смартфони, планшети та гарнітуру буквально “по повітрю”, звільняючи від метушні з проводами та мінімізуючи зношення роз'ємів;
  • захист від перегріву, короткого замикання, стрибків напруги, перезаряджання – все це забезпечує безпеку зовнішньої батареї та подовжує термін експлуатації;
  • LED-ліхтарик – УМБ з ліхтариком на сьогодні дуже актуальна модель, світловий день скорочується, а відключення світла продовжуються.

Кілька слів про виробників

Бренд — одна з характеристик, яка вказує на якість УМБ. Топові компанії піклуються про свою репутацію, тому використовують якісні комплектуючі. Одним з найпопулярніших виробників є Xiaomi. Ці моделі приваблюють стильним мінімалістичним дизайном. Всередині встановлено комплектуючі від американської компанії Texas Instruments (TI), яка входить у четвірку кращих виробників напівпровідників і мікросхем у світі (поступається тільки Intel, Samsung, Toshiba).

“Також відмінно себе зарекомендували портативні зарядні пристрої від HIPER, Sony, Asus, Huawei, Momax, Remax”, – говорять консультатнти.

Що за скільки?

Ціни на портативні зарядні пристрої коливається від найдоступніших (900 гривень) до високих (5000-8000 гривень). Акумулятори від світових брендів можуть коштувати дорожче в кілька разів порівняно з бюджетними варіантами, які не поступаються за якістю. Матеріал, зовнішній вигляд і функціональність, а також рівень ємності акумулятора повербанка впливають на ціни від виробників. Необов'язково переплачувати за популярність світового бренду, адже можна придбати якісну річ, заощадивши значну суму.

Ми підібрали варіанти повербанків на різні смаки,потреби та бюджети 

Baseus Bipow 10000 mAh

Зовнішній акумулятор із суттєвим об’ємом, якого вистачає на дві-три повноцінні цикли зарядки потужного смартфона. Крім класичної зарядки через кабель usb, має функцію бездротового стандарту QI. Також в ньому передбачена підтримка швидкого заряджання Quick Charge 3.0 та Power Delivery з потужністю 20 Вт. Декілька портів USB c дозволяють одночасно підключати 3 пристрої. А дисплей на передній панелі відображатиме поточний рівень заряду батареї. Ціна – від 1100 до 1600 грн.

Tel1 SLIM 12000 mAh

Цей павербанк оснащено технологією IC Protector, яка надійно захищає його від перезаряду та короткого замикання. Швидко заряджає пристрої з високим споживанням енергії, наприклад, планшети чи GPS-навігатори. Для цього передбачений кабель usb із наконечником micro-USB. А ще він справді класно виглядає, витривалий і у міцному корпусі. Та ще й невеликий. І це зручно, тому що не потрібно багато місця в сумці, щоб носити акумулятор з собою. Ціна – 700-750 грн.  

Baseus Mini Ja 30000mah

Стильний, потужний та дуже функціональний. Цей повербанк може одночасно заряджати три пристрої. Підтримує найсучасніші стандарти прискореної зарядки. Оснащений кількома різними USB входами. Корпус міцний та стійкий до пошкоджень. А верхня текстурована панель оснащена спеціальним LED-екраном для контролю рівня заряду. Єдиний його недолік – тривала зарядка самого Power bank`а. Хоча це логічно. Коштує від 2200 до 3200 грн.

Yoyo Co. PB02 Black 10000 mAh

Має два USB-роз’єми та укомплектований трьома кабелями, які можуть ефективно працювати водночас. Завдяки цьому може заряджати три пристрої одразу. Type-c, Micro-usb чи Lightning: обирайте потрібний порт та завжди будьте на зв’язку. Є підтримка прискореної зарядки 2.1А. Доступна ціна – від 900 до 1200 грн.

Voltronic Qc-60 60000mah

Цей якраз той повербанк, який може заряджати ноутбук. Потужність 65 Вт, ємна батарея, функція швидкої зарядки Quick Charge, дисплей, чотири порти, за допомогою яких можна заряджати не лише ноут, а й іншу техніку. Ціна – від 6000 до 8000 грн.

Voltronic Solar LIONPATTON 10000 mAh

Зовнішній зарядний пристрій, оснащений сонячною панеллю – Voltronic Ym-307tym Black 10000 Mah. Цей повербанк має ударостійкий корпус, сучасний вигляд та розширені можливості. Те, що він працює на сонячних батареях, уже саме собою інновація. А ще може виконувати роль LED-ліхтаря. Ціна – від 1800 до 2000 грн. 

Xiaomi Redmi Power Bank 

Повербанк із класичним функціоналом. У нього є входи USB потужністю до 20W. Можна одночасно підключати два пристрої. Сам він відновлюється енергією через порти популярних стандартів micro USB та USB-С. Об’єм батареї 20000mAh дозволяє виконувати кілька повних циклів зарядки. Підтримка швидкісного заряджання пристроїв. Тип акумулятора – Li-Pol. Ліхтарик, надійний захист від вологи, лаконічний вигляд. Коштує від 1000 до 1600 грн.

Forever TB-100M White 10000 mah

Для прихильників естетики в дизайні гаджетів – лаконічний та строгий. Втім, в роботі пауер теж демонструє гідні характеристики: безпечно заряджає мобільні пристрої, має у комплекті кабель micro USB та п’ять вбудованих портів. Виробник позначає сумісність Forever TB-100M зі смартфонами, планшетами, ноутбуками, камерами, Apple Watch та іншими пристроями Apple.Окремо слід сказати про корпус, бо він створений з дуже міцного й надійного матеріалу. Автомобілістам для підстраховки в дорозі варто вибирати спеціальний ПЗП з функцією запуску акумулятора. Крім того, з їхньою допомогою ви зможете заряджати різні портативні гаджети — мобільні телефони, ноутбуки, навігатори. Ціна – від 1700 до 2900 грн.

Якщо ви мешкаєте у приватному будинку, ви можете придбати електрогенератор. Як їх обирати, Інформатор писав тут.

Ольга Чорна

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.