Чоловік помітив, що банк списує гроші з зарплати через якісь борги
У серпні 2019 року співробітник «Нестле Україна» відкрив у ПриватБанку зарплатну картку. Проте половину від доходу з вересня по листопад банк забрав собі.
Компанія відкрила зарплатний проєкт у ПриватБанку, тому чоловік отримував дохід саме через цю установу. Він вважав, що не мав заборгованості та запевняв, що жодної згоди на списання коштів не надавав.
Чоловік запитував у ПриватБанку чому той забирає гроші, але жодної відповіді на чотири листи так і не отримав.
Робітник «Нестле Україна» просив, щоб ПриватБанк повернув йому 35 тис. 678,37 грн, які відрахував з зарплати. Також він розраховував отримати 6 тис. 243,71 грн штрафу та 24 тис. грн моральної компенсації.
Адвокат ПриватБанку на це відповів, що чоловік брав кредити та це нібито підтверджувалося виписками по рахунках. В банку вважали, що чоловік отримував позики у 2008, 2009, 2016 та 2019 роках та не повернув борги. Тому банк мав всі підстави відраховувати борг із зарплатні.
Проте суддя не знайшла підтверджень, що чоловік доручив банку списувати зі своїх рахунків кошти на погашення кредитів. Тому у квітні 2020 року суддя Деснянського районного суду Києва Валерія Бабко ухвалила, що ПриватБанк має повернути своєму клієнтові 35 тис. 678,37 грн, виплатити 747,78 грн штрафу та компенсувати 5 тис. грн моральної шкоди.
Але банк таке рішення не влаштувало, тому він намагався його оскаржити. Захисник установи наполягав, що коли чоловік отримав картку, то він одразу погодився на умови банку. А вони передбачали, у тому числі й договірне списання з будь-якого рахунку, якщо буде борг кредиту. Ці правила чоловік не підписав, але вони є у публічному доступі.
Цього разу Феміда пішла на зустріч банку, але не в усьому. У липні 2020 року судді Київського апеляційного суду Вікторія Шебуєва, Максим Оніщук та Ганна Крижанівська постановили, що 5 тис. грн за хвилювання чоловік не отримає.
Але далі був найскладніший етап: змусити виконавчу службу забрати гроші у ПриватБанку. Для цього чоловіку теж потрібно було звертатися до суду та пришвидшувати процес. Але в суді тільки зробити «атата» Печерському районному відділу державної виконавчої служби та на цьому історія закінчилася.
На сайті відгуків про роботу банків клієнт ПриватБанку поскаржився на те, що на його картці, якою він майже не користувався, несподівано з’явився борг, на який йде нарахування відсотків. Представник банку пояснив, яким чином могла виникнути така ситуація.
“У 2019 році із картки для виплат було списано 1000 грн. Транзакцій я не здійснював. На карті не було таких коштів, нею майже не користувалися, тому баланс став -1000 грн (що є неможливим за відсутності кредитного ліміту картки). Після розмови зі співробітниками банку, виявилося, що це було списання в інтернет-магазині. Банк запропонував зробити повернення і протягом певного часу мінус анулювали, але згодом мінус з’явився знову. Як пояснив співробітник банку, продавець відмовив у повернені банку. Подальших дій банку стосовно вирішення цього питання не було. Співробітники щомісячно телефонували та нагадували про борг, просивши повернути. Нагадую, що транзакцій я не здійснював та звісно ж не підтверджував, що уже свідчить про шахрайство та ненадійність системи безпеки банку. На сьогодні, я маю регулярні стягнення відсотка за незрозуміло що… бо кредит на картці для виплат не є можливим. Сума боргу складає — 2800 грн, які я не хочу повертати банку”, - написав клієнт ПриватБанку на сайті Мінфін.
Представник ПриватБанку відповів: на картці може утворитися мінусовий баланс, якщо раніше здійснювалась оплата на певному сайті, на момент авторизації коштів було достатньо для оплати та при подачі заявки на повернення коштів продавець спочатку підтвердив наміри повернути кошти, однак пізніше кошти до банку не надіслав, через що сума була в доступному балансі та могла бути використана повторно клієнтом.
Інформатор писав, що через дзвінок фальшивої служби безпеки ПриватБанку жінка має виплачувати кредит.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.