“Всюди, де вони росіяни заходили на наші території, вони знищували школи та церкви. Росіяни вбили 50 священнослужителів тільки за те, що вони “повинні” були служити патріарху Кірілу та їхній церкві, а священник служить людям та Богу”
"Зеленський і Україна хотіли б укласти (мирну) угоду і зупинити божевілля... Необхідно негайно припинити вогонь і почати переговори"
Наступний тиждень 16-22 грудня несе нам одразу дві добрі новини
«Вірні друзі» — розповідає про прості, але важливі істини, це справжній тост за дружбу, яка стає опорою та долає час і відстані, нагадування про те, як важливо залишатися щирими в цьому швидкоплинному світі, де спогади гріють душу, а моменти разом залишаються в серці назавжди.
Як погасити кредит: три схеми розрахунку платежів
Кредит досить складно вписати в бюджет органічно. Щоб щомісячна сплата за позикою не надавала незручності, краще відразу розрахувати скільки і в який місяць доведеться віддавати.
Журналіст порталу Finance.ua Андрій Жуматій поділився інформацією про те, як розрахувати процентну ставку за кредитом за трьома схемами: при диференційованих платежах, при ануїтетній і буллітній схемах.
Ануїтетна схема розрахунку з платежів зустрічається найчастіше. Ануїтетні (рівні) платежі є однією з можливих схем погашення кредиту. Розмір платежу визначається за формулами для ануїтету за умови, що перший платіж відбудеться за один період після надання суми кредиту.
Частою альтернативою ануїтетним платежам є стандартна (класична, лінійна) схема, відома також як диференційовані платежі. У стандартній схемі основна сума боргу погашається рівними частинами разом з поточними відсотками. Оскільки відсотки нараховуються від кожного разу з меншої суми боргу, то платежі з часом зменшуються.
Якщо відсотки сплачуються щомісячно (за ануїтетною схемою) розрахунок буде за формулою:
A = K * S, де A - щомісячний ануїтетний платіж, K - коефіцієнт ануїтету, S - сума кредиту.
Ануїтет завжди обходиться дорожче, ніж виплати при розрахунку диференційованими платежами. Але в той же час виплачувати кредит за ануїтетною схемою набагато легше, тому як виплати розподілені рівномірно на весь термін кредиту.
В основному, банки і мікрофінансові організації самі визначають схему, за якою їх клієнти будуть гасити борги. За диференційованою схемою кредит поступово зменшується до кінця терміну. Основний борг в ньому ділиться на рівні частки, а відсоток з кожним місяцем зменшується виходячи зі зменшення з кожною виплатою залишку.
Щоб розрахувати розмір виплат по тілу, потрібно розділити вартість кредиту на 12 місяців, використовуючи формулу:
Сума відсотків = (залишок тіла × процентна ставка × кількість днів користування) / (100 × 365).
Буллітний платіж - вид платежу, коли позичальник протягом терміну кредиту сплачує тільки відсотки за кредитом, а в кінці терміну - повертає сам основний борг.
Відрізняється від диференційованих платежів і ануїтету тим, що за схемою спочатку погашаються тільки відсотки по кредиту, і тільки після цього його тіло.
В основному буллітна схема кредитування застосовується для великих клієнтів, в роздрібному банківському бізнесі практично не використовується.
Партнерський матеріал