Як подати заявку на лікування за кордоном постраждалим від війни українцям - пояснення МОЗ

Читать на русском

Понад 30 країн світу прийняли українців на лікування, найбільше - Німеччина

Читать на русском
евакуація пораненого
В Україні діють кілька маршрутів медичної евакуації на лікування за кордон

Понад 30 країн світу прийняли українців на лікування, найбільше - Німеччина

У Міністерстві охорони здоров'я пояснили постраждалим від війни українцям, як вони можуть потрапити на лікування за кордон. Зараз така послуга діє у понад 30 країнах світу. І все, що потрібно - це отримати скерування від сімейного лікаря і подати заявку. Лікування буде безплатним. 

У МОЗ зазначили, що разом із Єврокомісією, ВООЗ та іншими партнерами організовують евакуаційні рейси для постраждалих українців на лікування та реабілітацію за кордон.Загалом завдяки співпраці вже евакуйовано понад 5 тисяч українців. Серед них - близько 700 дітей.

Серед постраждалих від війни є пацієнти з мінно-вибуховими травмами та ті, хто потребує протезування. Також під програму потрапляють пацієнти з онкологією.

Скеровує пацієнтів на лікування за кордон на основі встановлених критеріїв лікуючий чи сімейний лікар. Аби підтвердити відповідність критеріям, потрібно запитати у лікаря заповнену форму № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого».

Далі за алгоритмом евакуації МОЗ України верифікує дані та через систему екстреного реагування Єврокомісії оперативно інформує країни ЄС та Європейської економічної зони про потребу в евакуації громадян України. Партнери приймають запит МОЗ та надають пропозиції щодо евакуації громадян. Ознайомитися з критеріями направлення українців на лікування за кордон можна за посиланням на офіційному сайті міністерства. 

У МОЗ зазначили, що зараз діють кілька маршрутів медичної евакуації на лікування за кордон:

  • через обласний департамент охорони здоров’я;
  • шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ у розділі "Громадянам";
  • для військовослужбовців — шляхом подання на евакуацію за кордон через командування Медичних сил України.

Де поранених лікують найчастіше

На сьогодні вже понад 30 країн прийняли українців на лікування, зокрема Німеччина, Норвегія, Латвія, Литва, Польща, Франція, Італія, Данія, Швеція, Бельгія, Іспанія, Нідерланди та інші.Серед країн, які прийняли найбільше громадян України на лікування:

  • Німеччина – 1230 осіб,
  • Польща – 426 осіб,
  • Норвегія – 373 особи.

Нагадаємо, раніше в МОЗ повідомили, що віднедавна для медевакуації не потрібно отримувати висновок консиліуму військово-медичної установи. Натомість медзаклад, в якому захисник/захисниця України перебуває на лікуванні (реабілітації), ініціює та визначає необхідність направлення на лікування за кордон. Медзаклад також готує пакет документів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.