В електронних посвідченнях правильна дата підтягнеться автоматично, створити їх можна онлайн
З 1 січня 2025 року в Україні запроваджено нову систему оцінювання повсякденного функціонування людини. У зв’язку з цим усім людям з інвалідністю, які мали проходити повторний огляд після 1 січня, але не змогли зробити цього вчасно, строк інвалідності автоматично продовжено до моменту прийняття рішення за результатами оцінювання, але не довше ніж до 1 липня 2025 року. 10 лютого прес-служба Кабміну дала відповіді на найпоширеніші питання з цього приводу.
У пенсійному посвідченні зазначається термін його дії, що фактично є строком, на який продовжено виплату пенсії по інвалідності.
Отже, особа з інвалідністю може сформувати в мобільному додатку Порталу Дія як е-пенсійне посвідчення, так і електронне відображення паперового пенсійного посвідчення. Основна ж відмінність між ними полягає в тому, що формування е-пенсійного посвідчення є, по суті, отриманням нового пенсійного посвідчення, тоді як електронне відображення пенсійного посвідчення формується за наявності дійсного паперового посвідчення чи посвідчення у вигляді платіжної картки, строк його дії не закінчився.
Електронне відображення паперового пенсійного посвідчення в мобільному додатку Порталу Дія з’явиться тільки у тих громадян, хто отримував посвідчення після 2014 року. При цьому автоматично в Дії підтягнеться пенсійне посвідчення одержувача пенсії за віком, а тим, кому видано пенсійне посвідчення за іншими видами пенсій (до них належать й одержувачі пенсії по інвалідності), потрібно додати його до мобільного додатка самостійно. Для цього необхідно:
Особи з інвалідністю, які отримували пенсійні посвідчення в паперовій формі, можуть отримати електронне відображення посвідчення в Дії після заміни пенсійного посвідчення. Для цього треба подати заяву на його виготовлення через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України або звернутися до будь-якого із сервісних центрів Пенсійного фонду України. Електронне відображення пенсійного посвідчення має однакову з пенсійним посвідченням в паперовій формі юридичну силу та строк дії.
Якщо в особи з інвалідністю є пенсійне посвідчення в паперовій формі та, відповідно, неможливо отримати його відображення в мобільному додатку Порталу Дія, можна замінити посвідчення в папері на е-пенсійне посвідчення. Процедура заміни пенсійного посвідчення є такою ж, як і процедура його виготовлення. При цьому одержувач пенсії має повернути сервісному центру Пенсійного фонду України попередньо видане паперове пенсійне посвідчення.
Сформувати е-пенсійне посвідчення можна подавши заяву на його формування через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України або звернутися до будь-якого із сервісних центрів Пенсійного фонду України. Після формування е-пенсійного посвідчення в ньому буде зазначено новий строк, на який продовжено виплату пенсії по інвалідності.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.