Як підтримати дитину, коли тато чи мама на війні

Читать на русском

Важливо казати правду, адаптовану до віку дитини та називати речі своїми іменами

Читать на русском
Як підтримати дитину, коли тато чи мама на війні

Важливо казати правду, адаптовану до віку дитини та називати речі своїми іменами

Приймати сльози та сум дитини — замість того, щоб намагатися її постійно розвеселити. Підтримувати малечу, доки її мама чи тато на війні, це складне завдання для дорослих, що замінюють батьків. Тому психологиня Марія Сичинська підготувала поради у форматі що «варто» й «не варто» робити, передає Інформатор.

Приміром, варто спокійно, впевнено й обережно проговорювати з дитиною план дій, якщо є ризик втрати одного або ж обох батьків. Для наймолодших можна розповісти історію у вигляді казки про «хрещену маму», яка обов’язково не лишить малюка в біді. Старшим дітям варто дати контакти необхідних служб та дорослих. Повторюйте: це запасний план і радше за все він не знадобиться.

Не варто налаштовувати дитину на найгірше, постійно перебільшувати ризики, щодня говорити про можливу загибель батьків. Якщо відчуваєте, що не можете впоратися з емоціями — краще самому звернутися до психолога.

Варто фільтрувати та обговорювати новини, що їх отримує дитина, щоб побачене чи почуте її не травмувало. Користуйтеся сервісами для батьківського контролю, а з підлітками, яких обмежити складніше, обговорюйте новини, які вони почули — щоб спростувати чутки та зменшити рівень тривожності.

При цьому абсолютно не варто обговорювати з іншими дорослими будь-які тривожні новини при дитині. Ви можете дозволити собі емоцію чи неперевірений факт, а дитина буде його постійно розвивати в голові.

Детальніше про те, як варто говорити з дитиною про смерть, витримувати баланс між об’єктивною реальністю та надмірною турботою, як правильно підтримувати зв’язок з батьками читайте в інфографіці нижче. 

Нагадаємо, психологічної допомоги потребують 60% українців. Крім того, подолати психологічні травми можна за допомогою 12 простих вправ.

Також Інформатор писав, як підтримати дитину, яка отримала поранення чи травму через війну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Заголовне фото: з відкритих джерел