Як підготуватися до складання іспиту з української, якщо ви держслужбовець

Читать на русском

Іспити розпочнуться з 16 липня

Читать на русском

Іспити розпочнуться з 16 липня

В Україні іспит на знання української мови стане обов'язковим для всіх претендентів на посаду в органах державної влади або місцевого самоврядування, включаючи майбутніх народних депутатів. За результатами вони отримають сертифікат про достатній або високий рівень знань.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-центр Національної комісії з стандартам державної мови.

Блок «Культура мови» складається з 24 тестових завдань. Підготуватися допоможуть тлумачні словники української мови, словники іноземних слів, словники-довідники та посібники з культури мовлення. Важливо звертати увагу перш за все на значення слів, написання, особливості сполучуваності з іншими словами, а також на точність, логічність і послідовність у побудові фрази.

Блок «Читання» містить 20 тестових завдань. Підготуватися допоможе вдумливе читання текстів українською мовою, формулювання питань до них, коментування та обговорення. Важливо зосередитися на тому, чи добре ви розумієте зміст прочитаного.

Блок «Лист» складається з одного завдання. Необхідно прослухати аудіозапис, написати переклад почутого тексту і висловити своє ставлення до теми. Для підготовки можна переглядати або слухати україномовні телевізійні, радіо- і інтернет-програми, фільми і робити нотатки. Важливо викладати свої думки грамотно, логічно і структуровано.

Блок «Мовлення» містить два завдання: діалог (спілкування з екзаменатором) і монолог (коротке повідомлення на задану тему). Підготуватися допоможе активне спілкування українською мовою в різних ситуаціях. Можна обрати цікаву тему і поспілкуватися з друзями або колегами. Рекомендується записувати свою мову, наприклад, на диктофон, прослуховувати і аналізувати. Важливо звертати увагу на правильність, чіткість, логічність, стилістичну доречність висловлювання.

Відзначимо, що ознайомиться із зразком випробувальної роботи можна за посиланням.

Нагадаємо, мовний омбудсмен пояснив, кому доведеться складати іспит з української мови. Крім того, конституційний суд України на засіданні 3 листопада не зміг винести рішення у справі щодо конституційності Закону про функціонування української мови.

Також Інформатор писав, кому і як потрібно буде складати іспит на знання української мови.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.