Як перевірити достовірність студентського чи учнівського квитка - покрокова інструкція

Учням та студентам доступна перевірка достовірності свого учнівського чи студентського квитка. Про це нагадали в Міносвіти

Студентські та учнівські квитки
Учні та студенти можуть перевірити достовірність свого учнівського чи студентського квитка на сайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти

В Україні можна перевірити достовірність свого учнівського чи студентського квитка. Для перевірки документів учням та студентам необхідно виконати декілька простих кроків. Про це йдеться у повідомленні Єдиної державної електронної бази з питань освіти та Міністерства освіти і науки України.

Учням та студентам доступна перевірка достовірності свого учнівського чи студентського квитка. Це можна зробити на сайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти. 

Як перевірити документ:

  • Зайти на сайт Єдиної державної електронної бази з питань освіти;
  • Перейти у розділ «Реєстр студентських (учнівських) квитків»;
  • Заповнити необхідні поля: серію та номер квитка, дані його власника (так, як вони вказані у квитку);
  • Зазначити символи CAPTCHA;
  • Натиснути кнопку «Надіслати запит».

Вказані дані передаються до пошукової системи в захищеному вигляді. Якщо вони збігаються з даними, що містяться в базі, на екрані з'явиться інформація про достовірність квитка: статус, термін дії та назва закладу, що його видав. Важливо: поле «По батькові» не заповнюється тільки у разі його відсутності в паспорті. Це потрібно підтвердити, поставивши відповідну позначку. Для перевірки доступні квитки здобувачів освіти закладів вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти.

 

Студентський квиток у Дії

У Дії можуть бути створені цифрові студентські квитки на основі пластикових оригіналів студентського квитка державного зразка, йдеться у публікації видання "РБК-Україна". Зазвичай всі студентські, які є у реєстрі - повинні відображатись в Дії. Втім, все ж бувають випадки, коли користувачам не вдається "завантажити" документ. Якщо ж ви навчаєтесь на заочній формі навчання й не замовляли студентський - очевидно, він не підвантажиться. В такому випадку вам варто замовити документ національного зразка - синьо-білий з жовтими буквами на ньому або поєднаний з карткою банка. Якщо у вас студентський не національного зразка, а від навчального закладу у вигляді "книжечки" або будь-який інший - як й в першому випадку, вам необхідно замовити документ національного зразка.

Факультет, спеціальність та група можуть не підвантажуватися, але в цьому немає проблеми, оскільки електронний документ має всі необхідні атрибути документа та ваше фото. Ще однією причиною того, чому вам не "підтягує" студентський, може бути помилка в ПІБ та РНОКПП у банку, через який проходить авторизація в Дії. В такому випадку вам необхідно звернутись до банку й перевірити персональні дані. Зокрема можна спробувати авторизуватись через інший банк. Якщо ж у Єдиній державній електронній базі з питань освіти немає фото цифрового документа - зверніться до деканату, щоб оновити ПІБ та РНОКПП. Де використовувати електронний студентський Завдяки електронній версії документа можна: ідентифікувати вашу особу та підтверджувати, що ви є студентом; користуватись пільговим проїздом у міському, приміському та міжміському автомобільному транспорту та на залізниці; отримувати знижки в музеях та інших державних установах у сфері культури; отримувати знижки за студентським квитком, де вони передбачені. Зокрема електронний студентський також можна "шерити", або ж використовувати під час подорожі Україною, оскільки він посвідчує вашу особу та підтверджує, що ви є студентом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube