“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Обмеження на валютні операції ввели після початку повномасштабної війни
З початку повномасштабного вторгнення російських військових банківський сектор України аби зменшити загрози для економіки, ввів ряд обмежень, в тому числі на валютному ринку. Відтак, валютні перекази всередині країни можливі тільки між власними рахунками. Проте є деякі винятки, повідомили у ПриватБанку та monobank.
Як пише видання Finance.ua, перекази іноземної валюти відповідно до Постанови НБУ № 5 від 2 січня 2019 року, можливі також між близькими родичами, якщо вони – клієнти однієї фінустанови.
В ПриватБанку близькими родичами вважаються чоловік, дружина, брат, сестра, донька або син. В monobank перелік родичів значно ширший. До нього входять також батьки та опікуни, дідусі та бабусі, онуки, дядьки, тітки, племінники, а також двоюрідні брати та сестри.
Для здійснення валютного переказу потрібно надати докази родинних зв’язків. Якщо йдеться про подружжя або батьків та дітей, достатньо відповідно свідоцтва про шлюб або народження сина чи доньки.
Якщо ви хочете переказати долари або євро, наприклад, племіннику, знадобляться свідоцтва про народження відправника, отримувача та людини, яка їх пов’язує (наприклад, сестри або брата, з якими у відправника спільні батьки).
Зазвичай достатньо надати електронні копії документів, наприклад, в онлайн-чаті. В monobank також можуть попросити номер телефону родича та його ІПН.
В monobank це $12 та додатково 0,5% від суми переказу, проте не більш як $90. В «ПриватБанку» розмір комісії залежить від того, чи це переказ у межах України, чи за кордон. У першому випадку це 1% від суми, але не менш як 420 та не більш як $500 за курсом НБУ. Якщо переказ закордонний, то комісія становитиме 0,5% від суми (не менш як 5 грн та не більш як $500) та додатково $12 за курсом Нацбанку.
Нагадаємо, раніше ми писали, про те, що НБУ заборонить анонімне поповнення карток ПриватБанку та інших банків готівкою через термінали.
Також нагадаємо, про те який, сьогодні в Україні був курс валют.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.