НБУ заборонить анонімне поповнення карток Приватбанка та інших банків готівкою через термінали: деталі

Читать на русском

Нові правила стосуються лише переказу готівки, таких послуг, як комуналка чи оплата інтернету, вони не стосуються

Читать на русском
ПриватБанк, гривні
Переказати кошти з допомогою терміналу стане трішки складніше

Нові правила стосуються лише переказу готівки, таких послуг, як комуналка чи оплата інтернету, вони не стосуються

Національний банк України (НБУ) вніс зміни до правил переказу грошей та поповнення рахунків через термінали, що призведе до зменшення анонімності. З 1 серпня громадяни будуть зобов'язані вказувати номер телефону отримувача коштів у квитанції. Ця зміна дозволить зміцнити контроль над джерелом надходження коштів.

Про це повідомляє пресслужба Нацбанку. Нові вимоги діють у разі використання терміналів для внесення готівки на рахунки. Будь-яких інших видів оплати, включаючи комунальні послуги, рахунки за інтернет, телебачення, квитки на залізничний транспорт, податки, штрафи, адміністративні послуги та інші платежі, нові правила не стосуються.

За новими правилами, під час переказу грошей через програмно-технічний комплекс самообслуговування (ПТКС), громадяни повинні будуть:

  1. Вказати номер телефону отримувача в терміналі банку.
  2. Використати одноразовий пароль, який буде надіслано на цей номер телефону або підтвердити операцію шляхом відповіді на дзвінок.
  3. Ввести одноразовий пароль на екрані термінала для підтвердження операції.

Лише після успішного виконання цих кроків буде можливе здійснення переказу коштів на банківську картку. Ці зміни зроблять процедуру переказу коштів через термінали складнішою, проте дозволять більш ефективний контроль над джерелом надходження коштів. Введення ідентифікації особи під час поповнення рахунку через термінал є необхідним заходом для забезпечення безпеки та протидії незаконним операціям.

Нововведення стосуватимуться платіжних послуг, які здійснюватимуться через термінал. Тобто вони торкнуться переказу грошей на карти українських банків таких як Монобанк, ПриватБанк, Сенс та інші.

НБУ дозволив українцям перекази у валюті за кордон

Нацбанк відкрив можливість громадянам здійснювати перекази у валюті за кордон, але з певними обмеженнями, тобто не всі громадяни зможуть нею скористатися. НБУ пояснив, що перекази можуть здійснюватися тільки для грошей, які мають "гарантію чи запоруку від міжнародної фінансової організації". Також дозволено переказувати гроші, які надавалися за участю експортно-кредитної агенції або через іноземну особу чи установу, якщо серед акціонерів є іноземний державний банк. Українці також можуть здійснювати перекази відповідно до умов кредитних договорів.

Ця нова можливість дозволяє українцям розплачуватися валютою переказами в інші країни, але лише за обмеженими умовами, які пов'язані з погашенням заборгованостей за кредитами та наявністю гарантій від міжнародних фінансових організацій.

Нагадаємо, раніше в НБУ пояснили, що буде з цінами в Україні. За даними регулятора, прогнозується помірне зростання загального рівня цін, проте з меншою інтенсивністю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.