Допомога встановлюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність
Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю – щомісячна державна допомога, що надається відповідно до норм Закону України „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю” у грошовій формі особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю. Про це повідомляє Пенсійний фонд.
Право на допомогу мають особи, що одночасно відповідають таким умовам:
Крім того, право на соціальну допомогу мають:
Документи можна подати через:
Соціальна допомога призначається з дня звернення за нею або з дати виникнення права (у разі звернення не пізніше трьох місяців з дня досягнення віку 65 років або встановлення інвалідності).
Допомога встановлюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, у такому розмірі:
Допомога призначається:
Дітям померлого годувальника, які навчаються за денною формою навчання в загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених закладів і вступом до іншого або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем і продовженням навчання за іншим рівнем за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), допомога призначається до закінчення ними навчальних закладів, але не більш як до досягнення 23 років, а дітям-сиротам – до досягнення 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.
Соціальна допомога не призначається, якщо на дату звернення особа зі складу сім’ї отримує базову соціальну допомогу відповідно до Порядку реалізації експериментального проєкту щодо надання базової соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2025 р. №371.
В Україні право на призначення пенсії за віком визначається залежно від набутого страхового стажу. Згідно з пенсійною реформою страховий стаж, що дає право виходу на пенсію у 60 років, збільшується на 12 місяців щорічно й у 2028 році він становитиме 35 років. Це може бути 60, 63 або 65 років. Про це повідомили у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області.
Наявність страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення людиною відповідного віку. Відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" тривалість страхового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком у 2025 році, становить: