Як операція ЗСУ на Курщині вплине на обмін полоненими: Лубінець дав відповідь

Омбудсман говорить, що спостерігає покращення в комунікації з РФ на фоні останніх подій

полонені, Лубінець
Дмитро Лубінець розповів, що бачить позитивні зміни у цьому питанні

Уповноважений Верховної Ради із прав людини Дмитро Лубінець вбачає позитивні зміни російської сторони у питанні обміну військовополонених на фоні подій на Курщині. Наразі між РФ і Україною відбувається комунікація. Однак не можна точно сподіватися, що Росія у будь-який момент не передумає.

Про це повідомляє кореспондент "Інформатора". Лубінець заявив, що загалом з російської сторони в цьому питанні не може бути певності. Тобто, не можна точно надіятися на окупантів, бо якщо сьогодні є домовленості з РФ, то завтра вона може передумати. Однак зміни в кращу сторону все ж є.

"Але однак, ті події, які зараз відбуваються (події на Курщині, - ред.) дають мені підстави вважати стриманий оптимізм. По-перше, це позитивні кроки, які дійсно були зроблені двома інституціями. Нам вдалося взаємно відвідати по 1100 військовополонених з кожної сторони. Нам вдалося домовитися про обмін листівками.

Ми реалізували, що останні два обміни у нас відбулося одночасно зі спілкуванням військовополонених, який ми повертали і яких повертала РФ", - відповів Лубінець на питання щодо того, як він оцінює перспективи процесу обміну полонених і вплив на них певних подій, що зараз відбуваються на Курщині.

Також Лубінець додав, що в присутності його представників російська сторона почула про суттєве порушення прав українських військовополонених.

"Чи бачу я позитивні зміни? Так, бачу. Чи є вони достатні? Поки ні. Однак комунікація в цьому напрямку у нас відбувається", - сказав Лубінець.

Переговори з Москальковою щодо обміну військовополоненими

Дмитро Лубінець 14 серпня повідомив, що ініціатором цієї розмови виступила Росія. Це вперше з початку повномасштабної війни російська сторона проявила ініціативу у цьому питанні.

Перемовини відбулися на фоні нещодавніх успіхів українських сил на Курщині, де українські військові взяли в полон російських солдатів. Лубінець заявив, що, попри повідомлення російських ЗМІ про припинення переговорів, обміни полоненими продовжуються. Українська сторона залишається відданою принципам Женевської конвенції і готова продовжувати такі обміни.

Скільки росіян здалося в полон під час операції ЗСУ на Курщині

Під час наступу Збройних сил України в Курській області російські строковики здаються в полон українським військовим. Спочатку це сталося поблизу контрольно-пропускного пункту, де розташована газовимірювальна станція Суджа. У полон потрапили близько 40 окупантів, які вирішили скласти зброю. Зазначимо, що захоплення відбулося завдяки групі з чотирьох бійців Спеціального оперативного управління (СОУ).

14 серпня велика група російських солдатів, включаючи військових кадировського спецпідрозділу "Ахмат", здалася в полон українським військовим. Загалом, до обмінного фонду було додано понад сто російських вояків.

Нагадаємо, ЗМІ повідомляли, що після наступу ЗСУ на Курську область у Росії можуть оголосити нову мобілізацію. Також Інформатор писав, що Зеленський розповів про Курську область.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube