Як оформити відстрочку від мобілізації в Україні: роз'яснення адвоката

Читать на русском

Заяву на надання відстрочки необхідно зареєструвати у територіальному центрі комплектування

Читать на русском
Мобілізація в Україні
Адвокат розповів, як оформити відстрочку від мобілізації в ТЦК під час воєнного стану в Україні

Заяву на надання відстрочки необхідно зареєструвати у територіальному центрі комплектування

В Україні триває загальна мобілізація. При цьому деякі громадяни можуть отримати відстрочку. Документ, який дає на це право, потрібно не просто принести до територіального центру комплектування, а зареєструвати його.

Про це розповів адвокат Роман Симутін. Перегляньте ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", чи є у вас підстави, за якими ви не підлягаєте мобілізації. Наприклад, у зв'язку з інвалідністю дружини чи батьків 1 або 2 групи. Також слід заздалегідь підготувати оригінали документів із копіями.

"Складіть заяву про надання відстрочки, посилаючись на зазначені документи. Якщо ви маєте певні хвороби та проходили лікування, обов'язково приготуйте виписки з історії хвороби та заяву з вимогою долучити їх до особистої справи під час проходження ВЛК", - розповів Симутін.

У територіальному центрі комплектування необхідно зареєструвати заяву на надання відстрочки. Не просто віддати, а обов'язково зареєструвати, щоб на заяві поставили відмітку про її отримання.

"Бо дуже часто працівник ТЦК каже, що це не підстава для відстрочки, повертає заяву без реєстрації та направляє на ВЛК. Або ж хитрує та каже, що віддасте документи після проходження ВЛК. Але після проходження ВЛК вам одразу вручають мобілізаційне розпорядження і далі все", - пояснив Симутін.

За його словами, військовозобов'язаний на етапі оновлення облікових даних вже не зможе підтвердити, що він мав обставини для відстрочки й в такому разі доведеться йти до суду. Доказом того, що людина повідомляла про наявність підстав для відстрочки є саме ця позначка на заяві. Без неї шансів виграти справу нема. 

"Ніколи не передавайте оригінали документів представнику ТЦК — шантажуватимуть, скажуть, що повернуть після проходження ВЛК", - наголосив Симутін.

Хто має право на відстрочку та звільнення від призову: роз'яснення Міноборони

Уряд вніс зміни до положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом. Документ дозволить привести окремі норми положення у відповідність із вимогами законодавства України, що врегульовують питання надання відстрочки чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу. Відтак зміни передбачають:

  • визначити підстави для надання відстрочки від призову на строкову військову службу призовнику, який має дітей до 18 років і виховує їх самостійно,
  • вилучити підстави для надання відстрочки від призову призовникам, які мають дитину або дружину з інвалідністю,
  • звільняти від призову на строкову військову службу призовників, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років або тяжкими захворюваннями, мають дружину з інвалідністю або доглядають за людьми з інвалідністю чи потребою в догляді.

Раніше ми писали, що в Раді пропонують створити "реєстр ухилянтів" від армії. Крім того, ми розповідали, як чоловіка, який воює під Бахмутом, військкомат звинуватив в ухилянні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.