Як не потрапити на гачок російських спецслужб? Нацполіція проводить онлайн-уроки для учнів по всій Україні

У рамках загальноукраїнського онлайн-уроку підліткам розповіли, як Росія намагається втягнути дітей у теракти й підпали, як розпізнати загрозу та уникнути маніпуляцій. До кампанії долучився і боксер Олександр Усик із закликом мати голову на плечах

РФ вербує українських дітей
Нацполіція, СБУ та Усик провели урок для школярів про вербування дітьми російських спецслужб. Колаж: Інформатор-Україна

Національна поліція України та Служба безпеки спільно з Міністерством освіти і науки організували загальноукраїнський онлайн-урок для школярів. Ініціатива стала частиною масштабної кампанії з протидії вербуванню неповнолітніх російськими спецслужбами. Підліткам пояснили, як не стати жертвою гібридної війни РФ.

Українських школярів дедалі частіше намагаються втягнути в злочинну діяльність - від підпалів до спроб терактів. Учням розповіли, як розпізнати потенційну загрозу в соціальних мережах і як правильно діяти, якщо їх намагаються завербувати.

 

"В Україні понад 12 тисяч шкіл, і такі заняття проводяться як онлайн, так і офлайн. Обов’язково розкажи своїм друзям і знайомим про небезпеку вербування, аби не стати інструментом гібридної війни. Адже проінформований - значить озброєний", - зазначили співробітники ювенальної превенції Нацполіції.

Участь в інформаційній кампанії взяв і чемпіон світу з боксу Олександр Усик:

"Сьогодні російські спецслужби хочуть вашими руками завдати шкоди Україні. Не ведіться на їхні хитрощі. Не дозволяйте перетворити вас на зброю проти своєї Батьківщини. Бути крутим - це означає мати голову на плечах", - звернувся Усик до школярів.

Як спецслужби РФ дурять підлітків обіцянками про легкі гроші

За словами очільника ювенальної поліції Василя Богдана, в Україні вже зафіксовано понад 50 випадків, коли підлітки зверталися до поліції після спроб їхньої вербовки. До них писали незнайомці з фейкових акаунтів у месенджерах і соцмережах, пропонуючи гроші за підпали, фото об’єктів чи вибухи.

МОН раніше опублікувало рекомендації для батьків і вчителів, як виявити ознаки того, що дитину можуть використовувати спецслужби країни-агресора. До боротьби долучився і проєкт "Миротворець": палії та їхні батьки можуть потрапити до публічного реєстру. Якщо ж родина відшкодує збитки - дані батьків приховають, але інформація про виконавця залишиться.

Нагадаємо, у березні силовики запобігли спробі теракту в Тернополі. ФСБ завербувало 14-річну школярку, шантажуючи її публікацією особистих фото. Вона виготовила вибуховий пристрій для атаки на райвідділок поліції. Українські правоохоронці вчасно зупинили трагедію й врятували дитину - росіяни планували дистанційно підірвати її разом із СВП.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube