Майже півсотні дітей повідомили поліцію про спроби вербування з боку РФ: що обіцяють ворожі спецслужби

В Україні стрімко зростає кількість звернень від неповнолітніх, які повідомляють про спроби їх втягнути у диверсії проти держави. Через фейкові акаунти у соцмережах їм пропонують підпали та шпигунство в обмін на гроші

Спецназ ФСБ Росії вербує дітей в Україні
ФСБ полює на підлітків: як дітей в Україні намагаються втягнути у диверсії

В Україні зафіксовано близько 50 випадків, коли неповнолітні зверталися до поліції із заявами про спроби їхньої вербовки представниками Росії. Про це під час телемарафону розповів очільник ювенальної поліції України Василь Богдан. За словами посадовця, правоохоронці фіксують зростання кількості звернень від дітей, до яких у месенджерах або соціальних мережах писали невідомі особи з фейкових акаунтів.

Як передає Укрінформ, зі слів Богдана, ці люди намагалися втягнути підлітків у протиправну діяльність: підпали автомобілів, адміністративних будівель, об'єктів критичної інфраструктури або збір конфіденційної інформації – нібито в обмін на грошову винагороду.

"Маємо стійку тенденцію до збільшення таких звернень. Йдеться про свідоме використання дітьми інструментів захисту - вони не мовчать, а повідомляють про загрози", - підкреслив Богдан.

У відповідь на цю проблему Нацполіція разом із СБУ проводить всеукраїнську профілактичну кампанію. В школах організовують зустрічі з учнями, під час яких розповідають, як розпізнати ознаки вербування та що робити у разі контакту з підозрілими особами. Зустрічі відбуваються у форматі відкритих уроків, лекцій та діалогів.

Крім того, робота ведеться з дорослими – вчителями та батьками. Їм пояснюють, як виявити потенційні ризики та правильно реагувати на загрози.

Часто спочатку зловмисники пропонують дитині виконати на перший погляд нешкідливе завдання - наприклад, зробити фото військового об’єкта або розповсюдити листівки із проросійською пропагандою. Але згодом ці дії можуть перерости у серйозні правопорушення.

Робота по виявленню агентів РФ в Україні

Раніше Міністерство освіти й науки публікувало поради, як батькам і педагогам розпізнати ознаки залучення дитини до діяльності в інтересах ворожих спецслужб. Також Миротворець запускає ініціативу, за якою дані паліїв та їхніх батьків будуть опубліковані на сайті. Якщо винуватець погодиться на компенсацію збитків, з публічного доступу приберуть лише дані родичів, а інформація про палія залишиться.

Нагадаємо, у березні поліція і СБУ запобігли черговому теракту у Тернополі. ФСБ завербувало 14-річну школярку для вчинення вибухів біля районного управління поліції. Російські агенти шантажували дівчину, погрожуючи злити в інтернет її відверті фотографії. Школярка для теракту виготовила саморобний вибуховий пристрій, але, на щастя, силовики його нейтралізували й зберегли життя дівчини, яку росіяни збиралися ліквідувати дистанційним підривом СВП. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube