"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Для цього слід виконати декілька простих маневрів за допомогою пальців і піднести банкноту до світла
Нацбанк України розповів про те, яку купюру в Україні підробляють найчастіше й дав поради українцям, як самостійно перевірити справжність банкнот. Перевірку може зробити кожен, бо для цього не потрібні особливі навички чи вміння.
Як зазначають в НБУ, основна маса вилучених фальшивих банкнот мала низьку якість й була розрахована на те, що касири чи прості українці не перевірятимуть гроші ретельно. Втім якщо купюри розглянути уважно - то на банкнотах будуть елементи захисту, які можна побачити та відчути під час уважного візуального та тактильного контролю.
Спосіб №1 "на дотик". Так перевіряється не тільки банкнотний папір, але й рельєфність окремих зображень на лицьовій стороні банкноти, що досягається завдяки застосуванню спеціального виду друку. Якщо провести пальцями - рельєф стане відчутний.
Спосіб № 2 "візуально, проти світла". Кожна українська банкнота має водяні знаки, які проглядаються проти світла. Це, зокрема, багатотоновий водяний знак, який повторює портрет, надрукований на лицьовому боці банкноти, та світлий елемент водяного знака, що містить зображення цифрового позначення номіналу або графічного знака національної грошової одиниці України - гривні, - це основні складові цих знаків.
Також на банкнотах присутній наскрізний елемент, який містить фрагментарне зображення цифрового позначення номіналу, виконаного з лицьового та зворотного боків. Цей елемент має мати лише цілісний вигляд без розривів та зсувів під час розглядання банкноти проти світла.
Окрім того, на банкнотах присутня повністю занурена у папір стрічка захисту, на якій можна побачити в прямому та перевернутому вигляді зображення цифрового позначення номіналу, напису "ГРН" та зображення тризуба.
Спосіб №3 "зміна кута нахилу". На українських банкнотах використовують оптично-змінні фарби, які змінюють колір при різних кутах огляду, що стосується банкнот середніх та високих номіналів від 2003 до 2007 року, а також нових банкнот номіналом 20 та 50 гривень випущених у 2018-2019 роках. Зображення на банкнотах мають кінетичний ефект, наприклад елемент "SPARK" на банкнотах номіналом 100, 200, 500 та 1000 гривень, які випущені з 2014 по 2019 рік.
Також на банкнотах присутня полімерна захисна стрічка, яка частково введена в папір і має "віконне" зображення цифрового позначення номіналу банкноти та графічний знак гривні. Банкноти номіналом 100-500 гривень мають малий Державний Герб України на цій стрічці. Ці стрічки також мають кінетичний ефект, що змінюється залежно від кута огляду.
На банкнотах є латентне зображення цифрового позначення номіналу, яке стає видимим при розгляданні на рівні очей під гострим кутом проти світла. Це зображення темне на світлому фоні при розгляданні з довшої сторони банкноти та світле на темному фоні при розгляданні з коротшої сторони.
Підроблені грошові знаки будуть вилучені без компенсації їхньої вартості. Національний банк повідомляє Бюро економічної безпеки України про вилучення таких знаків, після чого всі вилучені грошові знаки передаються уповноваженим працівникам для проведення розслідувань відповідно до встановлених процедур.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що НБУ наказав українським банкам збирати інформацію про зв'язки клієнтів з росією.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.