Підгодовувати кота клітковиною: за і проти. Що радять ветеринари
Господарі домашніх улюбленців часто задаються питанням – чи можна додавати до раціону пухнастиків овочі та фрукти. Особливої актуальності воно набуває влітку, коли доступ до зелені необмежений, а соковиті плоди манять виразними ароматами.
Відповідає Інформатор.UA: собакам та кішкам давати ягоди та фрукти можна, але виключно у невеликих кількостях. Крім того, варто знати, які саме плоди тварини можуть без негативних наслідків вживати у їжу.
Багато в кого вдома, в приміському будинку чи квартирі, живуть котики. Починаючи з весни, і тим більше влітку, господарі помічають, як муркотуни полюють на кімнатні рослини або навіть ягоди, залишені в блюді на столі. Звісно, якщо плоди лишаються цілими і використовуються пухнастиками як м’ячі, дивуватись немає чого. А от якщо щасливі власники пухнастих повелителів сердець знаходять понадкусувані фрукти, - ситуація потребує уваги.
Нерідко коти хрумають огірки, і відбувається це через спрагу, адже вони прекрасно засвоюють воду з їжі. Це може статись і з цікавості чи необхідності забити шлунок, поки інша їжа недоступна. Втім, трапляється, що кицька не голодна й не страждає на спрагу, а просто любить, скажімо, ягоди за їхній виразний неповторний смак та ароматну соковитість. Таку кицьку - фруктового-гурмана можна підгодовувати ягодами, але у якості десерту, після основного прийому їжі і в невеликих кількостях.
Фрукти та ягоди є джерелом вітамінів і мінералів, фітонцидів та клітковини. Їх нерідко вводять у раціон котів, що складається з натуральної їжі. Хоча це і не обов'язково. Фахівці рекомендують насильно не загодовувати улюбленців фруктами. Найкраще використовувати їх як рідкісні ласощі в тому випадку, якщо кішка дійсно це любить. Овочі ж натомість вводять зазвичай в раціон котів-кастратів через їхній надмірний апетит. Адже клітковина допомагає замістити в шлунку надто калорійну їжу.
Кісточка та шкірка авокадо містять речовину персін, яке призводить до розладу шлунково-кишкового тракту. Ананас не рекомендується давати кішкам через велику кількість фруктози, що міститься в ньому. Від великої кількості м’якоті цього тропічного фрукту в кішки можуть початися безперервні діарея чи блювання.
Цитрусові натомість часто стають причиною харчової алергії у мурлик. Ківі ж нерідко стає причиною проблем зі шлунково-кишковим трактом. Дуже часто цей фрукт спричиняє у котів блювоту або пронос.
Картоплю ветеринари також називають непотрібною їжею, безпечною у вареному вигляді і вірогідно токсичною для домашніх улюбленців через вміст алкалоїдів - у сирому.
Також Інформатор.UA писав, кому не можна вживати полуницю та через які причини.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.