Цим мостом вивозять награбоване окупантами зерно з херсонських елеваторів
У мережі з'явився сайт на українському домені, який розпочав посекундний відлік до моменту падіння Кримського мосту. На думку авторів ресурсу, цей об'єкт має перестати існувати до 9 травня. Творці сайту рекомендують росіянам, які переїхали до Криму після його окупації у 2014 році, залишити територію суверенної держави Україна до години Х.
Інформатор вирішив розібратися, чому цей міст може впасти, що для цього потрібно і до яких наслідків призведе.
21 квітня Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов в ефірі радіо НВ повідомив, що “як тільки Київ матиме шанс вдарити по Керченському, або Кримському, мосту, це буде зроблено. Такий крок необхідний, оскільки цю переправу окупанти використовують для підвезення підкріплення армії”.
Російські війська використовують Крим як коридор перекидання підкріплення у Причорномор'ї. І наносять із півострова ракетні удари по території України.
Цим мостом вивозять і награбоване окупантами зерно з херсонських елеваторів.
23 березня Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що національна гвардія росії готується блокувати рух Кримським мостом у бік росії. Також окупаційна влада обмежила рух поромною переправою та авіасполучення півострова з рф. Формальна причина таких дій – боротьба з українськими диверсантами та запобігання можливим терористичних атакам. Насправді – таким чином путінська влада намагається відреагувати на панічні настрої серед громадян рф, які незаконно переселилися в український Крим після лютого 2014 року. Окупанти прагнуть зупинити потік втікачів із півострова.
Після вторгнення російської армії в Україну в лютому члени сімей російських офіцерів, правоохоронців та представників окупаційної адміністрації Севастополя почали терміново продавати нерухомість, змінювати реєстрацію місця проживання, виводити з півострова бізнес та активи. Мабуть, обмежуючи можливість виїзду із Криму, путін у своїй звичайній манері бере заручників. За даними української розвідки, близько 600 тис. громадян рф незаконно перебувають на півострові.
Чи бояться окупанти та колаборанти суду та юридичної відповідальності за свої злочини після перемоги України та відновлення її територіальної цілісності чи є якісь ближчі загрози?
За даними ТГ-каналу "Крим - край партизанської слави" на півострові діє партизанський рух проти окупантів. Партизани не мають єдиного координаційного центру, а діють творчо, індивідуально, але спільно друг з одним. Поки що їх акції полягають у проколюванні коліс автомобілів тих, хто підтримує Z-операцію, розклеювання листівок з антивоєнними закликами та збір даних про сім'ї російських окупантів. Не виключено, що згодом кримські партизани перейдуть до активніших дій. У всякому разі, у своєму ТГ-каналі вони докладно та із задоволенням розповідають про палаючі на території росії військкомати, військові склади, нафтобази та інші видовищні події.
Слова Олексія Данілова дуже схвилювали мешканців півострова. І російські пропагандисти намагалися їх заспокоїти. РИА Новости наводить слова виконавчого директора Інституту країн СНД у Севастополі, військового експерта Сергія Горбачова. Він вважає, що у ЗСУ для цього немає технічної можливості, тому що ракета "Нептун" зруйнувати міст не може, а "Точка-У" не наводиться на такі цілі.
Крім того, система охорони мосту почала формуватись з моменту його будівництва. Там створено потужну систему ППО, що охороняє конструкцію з повітря. А на землі за відсутністю диверсантів стежать росгвардія, ФСБ та інші силовики.
Тим не менш, істеричні заяви низки російських спікерів у відповідь на слова Данілова показують, що повної впевненості у надійності охорони стратегічного об'єкта вони не мають.
Ну а зараз її стає ще менше.
Після гаубиць М777 та іншої артилерії, яку західні країни поступово постачають українській армії, у Києві все частіше говорять про необхідність і в ракетних системах, які можуть бити далі за звичайну "арту". Такими системами можуть стати американські пускові установки M142 HIMARS та М270 MLRS. ВВС докладно описує технічні характеристики цього дива техніки. У російських профільних військових медіа очікують, що ці ракети можуть загрожувати Кримському мосту. Але поки що офіційного підтвердження такого постачання не було.
Щоправда, 22 квітня заступниця держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд в інтерв'ю "Європейській правді" розповіла, що "системи РСЗВ ми вже постачаємо [Україні]". Щоправда, про які саме ракетні системи йдеться, вона не уточнила. А 26 квітня на сайті Головного управління розвідки Міноборони України з'явилася новина про те, що "нові зразки РСЗВ української армії ефективно знищують ворога". Звичайно, все це не можна вважати офіційним підтвердженням постачання. Але з огляду на динаміку надання Україні західної військової допомоги такий розвиток подій не виглядає фантастичним.
"Найнебезпечніші поставки ракет з дальністю стрілянини до 300 кілометрів. Ця зброя може застосовуватися для вирішення політичних завдань - завдання ударів по критично важливих об'єктах інфраструктури РФ", - попереджають автори російського сайту "Военное обозрение".
А автори українського сайту Defense Express зазначають, що "Кримський міст – досяжна ціль для балістичної ракети ATACMS і абсолютно легальна з військової точки зору".
Ну що ж, з нетерпінням чекаємо на розвиток подій і стежимо за зворотним відліком.
Довідка: Кримський міст, прокладений через Керченську протоку, з'єднує Керченський та Таманський півострови через острів Тузла та Тузлинську косу. Складається з двох паралельних мостів — автодорожнього, що є частиною дороги А-290 (Керч — Новоросійськ), і залізничного, що є частиною лінії Багерове — Вишестеблієвська. Загальна довжина мосту 19 км. Автодорожній міст було відкрито 2018 року, залізничний — 2020 року.
Ольга Палій
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.