Графіки відключень світла розробили енергокомпанії у співпраці з місцевими органами влади
В Україні розробили графіки відключення світла. Одна з найскладніших ситуацій може бути у Києві. Там відключатимуть електроенергію до 7 годин поспіль.
Самі графіки ще не набули чинності, повідомляє Obozrevatel. Але, як тільки окупанти відновлять атаки на енергосистему нашої країни, уникнути відключення світла буде складно.
Компанії у співпраці з місцевими органами влади розробили графіки відключень електроенергії до 1 жовтня. Деякі з них опублікували їх ще в попередньому місяці, тоді як інші представили лише нещодавно. Як приклад можна згадати компанію ДТЕК, чиї графіки стосуються Києва та області, а також Одеської та Дніпропетровської областей.
"Графіки відключень розміщені на сайтах постійно, цілий рік. Однак вони не застосовуються", - пояснили в компанії.
Тобто графіки застосовуватимуть тільки в тому разі, якщо буде така необхідність. А необхідність може виникнути з двох причин:
Як і в попередньому році, існує ймовірність того, що Росія може зробити спроби залишити українців без тепла та електроенергії. Для таких випадків розробили графіки відключень. Наприклад, у Київській області графік може мати такий вигляд: дві години без електроенергії, потім чотири години можливих відключень, і після цього ще дві години з відновленням електроенергії.
Більш складна ситуація очікується у Києві. Тривалість відключень становитиме чотири години, протягом трьох годин – період можливих відключень. І лише дві години – гарантований період зі світлом.
У Дніпрі можливий графік чотири на вісім. Тобто чотири години з електроенергією і стільки ж – без неї.
На Одещині графік: три години з відключеннями, три години з можливими відключеннями та три години з електроенергією. Таким чином, найскладніша ситуація – у столиці. Тут є проблема з доставкою та розподілом електроенергії. Водночас у столиці через велику кількість стратегічних об'єктів також найнадійніша система ППО.
У разі масованих ударів окупантів по об'єктах енергосистеми України є загроза блекаутів. Однак вони не будуть тривалими. Енергетики готуються максимально швидко все відновлювати. Як казав раніше міністр енергетики України Герман Галущенко, енергетики проводять тренування на випадок обстрілів та масових вимкнень світла, проте спрогнозувати рівень, масштаб і вплив атак на роботу енергосистеми наразі доволі складно. Влада ухвалюватиме рішення ситуативно.
"Якщо будуть масовані удари, які завдадуть суттєвої шкоди енергосистемі, можливі блекаути, але ми готуємося максимально швидко відновлювати систему, аби вони були короткочасними. В нас немає ілюзії, що ворог не буде атакувати енергосистему. І тому зима буде важкою. Насамперед не з погляду енергетики, тому що система готова до проходження зими. Реалізовані такі проєкти захисту, які жодна країна у світі ще не реалізовувала. Ми готуємося до атак", - розповідав Галущенко.
На сьогодні в Україні вистачає потужностей, тому держава не тільки споживає власну електроенергію, а ще й експортує її — впродовж вересня експортували найбільше за 2023 рік. Далі ж - стежитимуть за балансом енергії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.