Волонтерам завжди потрібна допомога та підтримка, надати яку нескладно, якщо кожен зробить хоч трохи
В Україні існують благодійні проекти, спрямовані на підтримку та допомогу пораненим і бездомним тваринам. А також тваринам, які живуть у дикій природі, знаходяться на межі зникнення та потребують захисту.
Інформатор розповість вам про них. Ми відібрали проекти, представлені в популярній соцмережі Facebook для простоти пошуку і можливого зв'язку з фахівцями та іншими волонтерами. У кожного проекту свій напрямок, як то:
Допомога диким тваринам та птахам. Україна
У Facebook-групі проекту дві тисячі учасників. Група створена для небайдужих українців, які готові рятувати і виходжувати випадково знайдених та підібраних травмованих диких тварин.
Паблік сприяє комунікації волонтерів, ветеринарів, орнітологів і просто небайдужих перехожих, які зважилися допомогти пораненим тваринам із зовнішнього середовища.
Організатори пабліку закликають: якщо ви побачили на вулиці тварину, якій потрібна допомога - не проходьте мимо. «Постарайтеся допомогти за максимумом!» - кажуть фахівці.
Для цього існує комунікація, яка надасть професійну консультацію:як діяти, як доглядати, чим і як довго лікувати тварину, якщо ви вирішили залишити постраждалу істоту в себе.
Крім того, в пабліку ви можете розмістити інформацію з описом, яку саме тварина або птаха ви знайшли, також запросити донати (пожертви) на підтримку лікування нового вихованця. Вітаються в групі і петиції на підтримку тварин.
Загалом, в групі можна і потрібно питати і ділитися порадами та історіями ваших спасенишей і фото-спостереженнями за тваринами у звичному для них середовищі. Адже позитивний приклад взаємодії людини і «братів менших» - завжди заразливий.
Група відкрита, хто завгодно може бачити її учасників та їхні публікації. Хто завгодно може знайти групу та вступити до неї.
Проект на захист прав тварин та зі збору донатів для допомоги диким тваринам у живій природі. На сайті wwf.ua/donate в правому верхньому куті розміщена кнопка «підтримати нас». Також можна скролить нижче на головній сторінці сайту.
Крім того, автори проекту проводять креативні акції протягом року. Так, до Нового року організатори провели збір коштів для допомоги тваринам у дикій природі.
Вони запропонували всім бажаючим зробити подарунок дикій природі.Для цього потрібно було зайти на сайт та обрати в його правому верхньому куті опцію «зробити подарунок». А надалі просто обрати суму платежу - 100, 300, 500 гривень, або будь-яку іншу суму.
ТЕРМІНОВА ДОПОМОГА ТВАРИНАМ Україна
«Допомога із прістроюванням, лікуванням та перетримуванням для вже врятованих або тих, хто ще потребують цього вже не домашніх, бувшедомашніх та просто бездомних тварин.
Ми не можемо допомогти всім ... але кожен може допомогти комусь одному!» - позиціонують групу її модератори.
Це загальнодоступна група, в ній 6,1 тисячі учасників. У пабліку часто розміщують фото тварин, які гостро вкрай потребують нашої з вами допомоги, часом перебуваючи на межі життя та смерті!
Всеукраїнський паблік у Facebook налічує 2,7 тисячі підписників.
Девіз пабліку - Допомога тим, що потрапили в біду «хвостикам»! Метою сторінки є благоустрій та пошук нових господарів для тварин.
У проекті шукають будинок як тваринам, які вже отримали допомогу від волонтерів, були підлікуовані та пройшли дегельмінтизацію, так і тим тваринам, які по волі випадку або зі злого умислу колишніх господарів, які виявилися не милосердними, були викинуті на вулицю і надані самі собі.
Небайдужі користувачі соцмережі публікують на сторінці групи фото бездомних котів та собак, що викликають жалість, контактних і спраглих отримати новий дах над головою і опіку доброї людини більше за все на світі. Деякі історії тварин вражають до глибини душі, всі - викликають прагнення підтримати донатом.
У групі також збирають кошти на лікування тварин, які потрапили на перетримку до притулку або до приватних рук. Деякі збори становлять суми, на жаль, настільки мізерні, що на них складно прогодувати тварину у той термін, що її лікують, не кажучи вже про оплату самого лікування. Інші збори обчислюються допомогою, здатною подарувати пухнастиків нове життя.
Історії тварин докладно описані в публікаціях волонтерів з різних міст України. Хтось лікує, хтось купає підгодовує.Але всі учасники групи слідують одній спільній меті - зробити світ трішечки добрішим та людянішим.
Всеукраїнська група у Facebook, у якій сьогодні налічується 4,4 тисячі підписників. У групі за прикладом пабліків, про які ми вже встигли розповісти вище, облаштовують знайд.
Крім того, у проекту є ще один напрямок - пошук зниклих вихованців.Дізнатися про це докладніше можна на його сайті helpanimals.kh.ua або на сторінці проекту у Facebook.
Якщо, на жаль, ви втратили домашнього улюбленця, прогледіли на прогулянці інше - вам сюди. Фахівці підкажуть, які дії робити, і навіть допоможуть у пошуках. У проекті працює пошукова група.
Також на сайті є розділ, де шукають будинок - там розміщені анкети собак і кішок, які чекають своїх господарів. В анкеті вказана інформація про тварину, її історія, фото і місто, в якому вона знаходиться або була знайдена.
На сьогодні кількість учасників цієї загальнодоступної групи становить 7,5 тисяч. У групі можна отримати правову консультацію та розмістити петицію на захист прав тварин.
Її мета: об'єднання всіх небайдужих людей, волонтерів для ефективного обміну інформацією та взаємної підтримки учасників.
Учасники можуть публікувати і ділитися такою інформацією:
Існує також ряд регіональних ресурсів, знайти які можна в соцмережі, додавши в пошуковому рядку до ключу «допомога тваринам» або «тварини» назву вашого населеного пункту. Крім того, в регіонах діють цікаві проекти з підтримки тварин. Так, наприклад, в українській столиці з'явилися бокси, які обмінюють пляшки на корм для тварин .
У регіонах функціонують притулки, реабілітаційні центри і пункти перетримки для тварин. Деякі з них муніципальні, інші - створені зусиллями волонтерів. Саме таким проектом є некомерційна організація притулок для тварин «Друг» у Дніпрі, що вимагає допомоги і регулярних донатів на лікування та корм для пухнастиків.
Тут також допомагають спинальникам - собакам з пошкодженим хребтом. Для них волонтери обладнали спеціальну окрему зону, використавши подаровані благодійниками будматеріали. Про виконану роботу - відзвітували на сторінці у соцмережі. Пам'ятаємо, доброта - заразлива!
«Кожному чотириногому, який опинився у важкій ситуації:загубився, постраждав у автоаварії, був кинутий господарями напризволяще, був прив'язаний в лісі до дерева, засунуть до мішку , підвішений на дереві або викинутий на узбіччя або у воду, або був підданий всіляким тортурам і тощо, може бути надана допомога тільки за твоєї безпосередньої участі у підтримці притулку», - повідомляється на сторінці притулку.
Раніше Інформатор повідомляв: Залишаєте недоїдки або підгодовуєте тварин після пікніку?Ось чому так робити не можна.
Також читайте, у Києві тварин з притулку під час локдауну безкоштовно привозять додому бажаючим надати їм притулок .