Як допомогти дитині не боятися сирен: поради батькам

Читать на русском

Діти орієнтуються на реакцію батьків і на те, як вони їм пояснюють те, що відбувається, які дії пропонують

Читать на русском
Як допомогти дитині не боятися сирен: поради батькам

Діти орієнтуються на реакцію батьків і на те, як вони їм пояснюють те, що відбувається, які дії пропонують

Вже пʼятий місяць чимало українських дітей замість заспокійливої колискової чують гучні звуки сирени, що сповіщають про повітряну тривогу. Це жахлива реальність, у якій батькам потрібно пояснювати дітям, як не боятися їхнього звуку.

Про це повідомила перша леді України Олена Зеленська, передає Інформатор.

Дитяча та сімейна психологиня, авторка книг з дитячої психології Світлани Ройз говорить, що боятися того, що лякає, – нормально. При цьому діти орієнтуються на реакцію батьків і на те, як вони їм пояснюють те, що відбувається, які дії пропонують. Як діяти у подібних ситуаціях читайте нижче.

Як заспокоїти дитину та навчити її правильно реагувати на звуки повітряної тривоги

  • Перший крок — пояснення й нормалізація. Скажіть дитині: я бачу, що ти боїшся, цей неприємний звук справді лякає. Але коли ми чуємо сирену – це значить, що наші захисники побачили загрозу і зараз її знешкоджують. 
  • Підтримка. Скажіть: «Я з тобою і буду з тобою весь час. Хочеш, я візьму тебе на руки/обійму, а ти візьмеш свою іграшку?» Дитина має відчувати, що може вплинути на щось: тримати іграшку, піклуватись про тварину, взяти воду, рахувати кроки – це надаватиме їй відчуття своєї сили.
  • Завершення. Коли небезпека пройде, наголосіть: «Все минулося. Ми в безпеці. Спасибі, ти був (була) таким сміливим, міцним. Ми чули так багато гучних звуків (їх можна назвати), але ми впорались».

Психологиня також порадила кілька прийомів, які допоможуть відволіктись та знизити напругу, повʼязану з гучними звуками. Використовуйте їх відповідно до ситуації та уподобань дитини. Тож ви можете запропонувати дитині:

  • Співати пісні.
  • Послухати аудіоказку в навушниках.
  • Застосувати дихальні практики з гучним видихом (можна робити видих з відкритим ротом).
  • Якщо дозволяють обставини – пускати мильні бульбашки, щоб стимулювати потужний видих.

Щоб допомогти дітям та їхнім батькам пережити війну, навчитися правильно реагувати на стресові ситуації розробили онлайн-курс — як підтримати дитину під час війни. Зазначимо, що за попередніми прогнозами МОЗ, через вплив війни психологічної підтримки потребуватимуть близько 15 мільйонів українців, серед яких і діти.

Нагадаємо, психологічної допомоги потребують 60% українців. Крім того, подолати психологічні травми можна за допомогою 12 простих вправ.

Також Інформатор писав, як допомогти людині пережити втрату близьких.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.