Як Чорна п’ятниця вплине на курс гривні: прогноз експерта

Курс купівлі та продажу готівкового долара в банках перебуватиме в межах від 41,00 до 41,80 грн, а в обмінниках фінкомпаній — в межах від 41,20 до 41,75 грн, курс готівкового євро в банках перебуватиме в межах коридору купівлі та продажу від 42,50 до 44,20 грн, а в обмінниках фінкомпаній цей коридор перебуватиме в межах від 43,00 до 44,00 грн, вважає Олексій Козирев

Чорна п’ятниця та курс гривні
Чорна п’ятниця та курс гривні

На початку тижня компанії ще завершуватимуть свої розрахунки з бюджетом за податками, це дещо збільшить обсяг пропозиції валюти на ринку у понеділок-вівторок та буде позитивним для гривні на міжбанку. Але вже із середи-четверга компанії зосередяться на внутрішніх та зовнішніх розрахунках із контрагентами на звітну дату. Це збільшить попит на валюту з боку імпортерів, а ось обсяги продажу валютного виторгу експортерами залишаться невеликими: ті вже продаватимуть тільки такі обсяги ВКВ, які їм знадобляться для закриття розрахунків із українськими контрагентами в гривні та забезпечення виплат зарплат персоналу за підсумками листопада. В результаті на міжбанку попит на валюту залишиться високим, а пропозиція зменшиться. Всю різницю між попитом та пропозицією доведеться перекривати Нацбанку у вигляді інтервенцій із продажу дефіцитного долара. Про це 25 листопада пише фінансовий аналітик Олексій Козирев. 

“Саме цінники, за якими НБУ закриватиме нестачу валюти на ринку, та обсяги цих інтервенцій, формуватимуть курсовий тренд на міжбанку в цей період. А дешево регулятор долар із резервів, що скоротилися, не продаватиме. З іншого боку, особливо задирати свої котирування продажу валюти на міжбанку Нацбанк теж не може. Інфляція і так вже є вищою за переглянутий нещодавно прогноз регулятора. До кінця року посилити і так сильні девальваційні настрої серед бізнесу та громадян Нацбанк не може собі дозволити. Адже це негайно буде максимально закладено компаніями до цінників товарів і послуг, що, знову ж таки, стане додатковим паливом для інфляції. Тому цінники НБУ при інтервенціях перебуватимуть у межах середньоринкового курсу. За моїми розрахунками, з 25 до 29 листопада НБУ витратить із резервів для підтримки гривні від $430 млн до $720 млн, залежно від активності купівлі валюти держкомпаніями, які забезпечують потреби ЗСУ та енергетичний сектор”, - зазначив Олексій Козирев. 

На думку експерта, цього тижня на поведінку ринку вплинуть вже традиційні чинники: ситуація на фронтах, ступінь активності обстрілів рашистами критичної інфраструктури України, відключення електроенергії та витрати держструктур ЖКГ на закупівлю енергоносіїв для проходження опалювального сезону. Як і раніше, суттєво на наш валютний ринок впливатиме і поведінка пари євро/долар на зовнішніх ринках, яка негайно позначатиметься на курсі євро в Україні щодо гривні.
Минулий тиждень за парою євро/долар пройшов непросто, особливо у четвер-п'ятницю: євро знову суттєво просів щодо долара за дуже короткий проміжок часу.

Як Чорна п’ятниця вплине на курс гривні: прогноз експерта 1

У результаті це спричинило просідання курсу євро щодо гривні на 50 копійок за тиждень. Не буде спокійно за парою євро/долар, і, відповідно, за курсом євро щодо гривні цього тижня. З огляду на те, що на Заході цими днями відбуваються масові розпродажі у форматі «чорної п'ятниці», це зазвичай підтримує міжнародні ринки, але не завжди утримує їх від сильних ралі за парою євро/долар. Найімовірніше, так буде й цього разу.

“Але до кінця тижня ралі за парою євро/долар дещо стихнуть. Адже вже цього четверга, 28 листопада, США святкують День Подяки, що вже десь із вечора вівторка-другої половини середи знижуватиме активність на західних ринках. Цей період відносного затишшя триватиме до початку наступного тижня. Робота цього четверга на нашому міжбанку за доларом ТОМом також не сприяє великій активності на вітчизняному валютному ринку. Це створить певний перепочинок як Нацбанку, так і самим банкам із їхніми клієнтами у ці четвер-п'ятницю”, - пише Олексій Козирев.

Прогноз курсу долара та євро на 25−29 листопада

Аналітик зазначив, що головним продавцем долара на торгах залишиться Нацбанк. Попит на валюту перевищуватиме її пропозицію, і брак пропозиції (до 55−65% від загального обсягу попиту) закриватиме НБУ, активно проводячи свої інтервенції з понеділка до середи, і, можливо, у п'ятницю. У четвер, коли у США відзначають День Подяки, участь Нацбанку у торгах дуже залежатиме від поточної ситуації. Найімовірніше, йому доведеться виходити на ринок з інтервенціями лише у мінімальних обсягах, або в ідеальному разі — взагалі обійтися без них. Оскільки курс євровалюти на наших торгах залежить від двох чинників: поведінки пари євро/долар на світових ринках та динаміки курсу долара щодо гривні на українському міжбанку, принциповою буде динаміка пари євро/долар на зовнішніх майданчиках.

“На період із 25 до 29 листопада я прогнозую коридор за парою євро/долар у межах від 1,034 до 1,05 долара за євро. Котирування долара на міжбанку в цей період, за моїм прогнозом, перебуватимуть у межах коридору від 41,20 до 41,55 гривень. У цьому разі, через перерахунок пар євро/долар і долар/гривня, курс євро на торгах цього тижня перебуватиме в межах коридору від 42,60 до 43,63 гривень”, - вважає Олексій Козирев.

Він вважає, що більшість обмінників фінкомпаній та банків виставлятимуть спред за доларом у межах від 20 до 25 копійок та євро — в межах від 20 до 40 копійок. Традиційно, у разі значних ралі євровалюти на міжнародному ринку (що цього разу є малоймовірним, з огляду на День Подяки в США) та суттєвих стрибків курсу євро на нашому міжбанку, власники обмінників можуть оперативно змінювати свої цінники купівлі/продажу євро протягом дня з розширенням спреду євро не більше до 30−50 копійок на євро.

“Курс купівлі та продажу готівкового долара в банках перебуватиме в межах від 41,00 до 41,80 грн, а в обмінниках фінкомпаній — в межах від 41,20 до 41,75 грн. Курс готівкового євро в банках перебуватиме в межах коридору купівлі та продажу від 42,50 до 44,20 грн. А в обмінниках фінкомпаній цей коридор перебуватиме в межах від 43,00 до 44,00 грн. Євро залишиться головним інструментом для спекуляцій на готівковому ринку з дуже широким розкидом котирувань у різних банках та мережах обмінників”, - сказав Олексій Козирев.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube