Як через Дію повернути гроші, що залишились на рахунках збанкрутілого банку: інструкція

Вклади відшкодовуються протягом процедури ліквідації банку

Бакрутство
Щоб отримати відшкодування потрібно зайти в додаток Дія та обрати послугу "повернення вкладів"

У додатку "Дія" вкладники збанкрутілих банків можуть забрати свої кошти. В умовах війни відшкодування складають 100%. Оформлення заявки займе декілька хвилин. 

Як розповіла телеканалу Дім заступниця директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Наталія Рудуха, щоб отримати відшкодування потрібно зайти в додаток Дія та обрати послугу "повернення вкладів" і далі крок за кроком оформляємо заявку. Запит обробляється 40 секунд.

"Тобто через хвилину ви вже точно знати, чи є у вас гроші в збанкрутілого банку, чи немає. Потім починається наступний етап — банк-агент зараховує кошти. Ми прагнемо зробити цю процедуру швидкою. Це відбувається просто. Людина заповнює заявку в Дії. Єдине, що людині потрібно зробити, це вибрати банк, в якому вона хоче отримати виплату. На сьогодні п'ять банків, які співпрацюють з Фондом гарантування. Це ПриватБанк, Монобанк, ПУМБ, Ідея Банк та Укргазбанк. Сподіваємось, що до цього процесу долучиться більша кількість банків. Тобто ти вибираєш банк-агент і далі ця фінансова установа повертає кошти. Якщо ви не є клієнтом того банку, то просто в Дії треба відкрити е-рахунок. Ви можете ним користуватися, як і будь-яким іншим. Платити в магазині чи знімати готівку", - пояснила Рудуха. 

Вклади відшкодовуються протягом процедури ліквідації банку. Тобто продаються активи та задовольняються вимоги кредиторів. Якщо це невеликий банк, то це строк до трьох років. Якщо це великий системний бал, то він виплати триватимуть до п'яти років виплати. Зазвичай клієнти забирають вклади за перші пів року після того, коли банк визнають неплатоспроможним.

Якщо громадяни знаходяться не на підконтрольній території України, в них немає рахунків. Кошти про гарантування можуть виплатити готівкою в банку України, які на контрольованій території або на е-рахунок. Якщо людина не може відкрити такий електронний рахунок в Дії, то вона і не може отримати виплат.

"До речі, людина може претендувати на повернення коштів навіть, якщо вона покинула Україну і знаходитись, наприклад, в Польщі чи в Німеччини. Громадяни можуть отримувати кошти, які їм належать. Як тільки банк збанкрутував, то держава зобов'язана відшкодувати. Під час війни це 100% вкладу. Після війни буде 600 тисяч гривень. Це мінімальна сума, яку держава зобов'язується відшкодувати, але не більше суми самого вкладу", - додала Рудуха. 

 

Інструкція від Мінцифри для вкладників збанкрутілих банків 

Українці, які мають вклади в банках, що збанкрутували, зможуть повернути кошти за кілька кліків у Дії. Подайте заяву в застосунку — і кошти надійдуть на картку єПідтримка:

  • зайдіть у Дію,
  • виберіть збанкрутілий банк, у якому мали рахунок (якщо мали вклади в різних банках, подайте окремі заяви),
  • виберіть картку єПідтримка, на яку надійдуть кошти,
  • уточніть контактні дані,
  • підпишіть заяву Дія.Підписом.

Протягом 3 робочих днів заяву опрацюють і кошти надійдуть на рахунок. Картка єПідтримка має бути відкрита в одному з 5 банків-агентів Фонду: Монобанк, ПриватБанк, Укргазбанк, ПУМБ та Ідея Банк. Якщо ви не маєте потрібної картки, відкрийте її в кілька кліків у застосунку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube