Як американські «хімарси» міняють хід російсько-української війни

Чому окупанти виявились безсилими проти сучасної зброї

Як американські «хімарси» міняють хід російсько-української війни

В тому, що українські військові використовують проти російських окупантів сучасні західні реактивні системи дуже ефективно – сумнівів нема ні у кого. Військова сенсація цього літа: точність та військова сила високомобільних артилерійських систем HIMARS американського виробництва, доправлених в Україну з країн Заходу. При тому беріть до уваги, що поставки цих озброєнь ще продовжується і їх буде у ВСУ значно більше, ніж зараз. Тому у цьому матеріалі Інформатор дасть кілька подробиць та пояснень – як ця зброя вже зараз змінює всю оперативну обстановку російсько-української війни.

За останні кілька тижнів бійці ЗСУ вже понад три десятки разів застосовували американські реактивні системи залпового вогню M142 HIMARS для завдання високоточних ударів по військовим спорудам та складам агресорів. І при цьому спостерігачі фіксують небувало ефективну вогневу роботу українських артилеристів – жодного промаху всі удари повністю потрапили в намічені цілі. Окупанти, так би мовити, вже у легкій паніці.

Ефективність перемножена на мобільність

Оскільки HIMARS є високомобільними артилерійськими системами, то побоюватися удару у відповідь нашим розрахункам особливої ​​потреби немає: після того, як ракети відправлен по цілях, бійці розрахунків протягом лічених хвилин залишають місце запуску. І якщо противник застосує контрбатарені засоби придушення, то його удар прийде на порожнє місце.

А ще система наведення M142 HIMARS стійка до постановки перешкод, які застосовують російські військові.

Ну, і хвалені російські комплекси ПРО, включаючи і С-400, які нібито здатні перехоплювати будь-які цілі в небі (включаючи і ракету HIMARS, що прямує до своєї мети), як виявилося, системи С-400 не тільки безсилі проти американських ракет, ситуація певно смішна: С-400 успішно вражаються тими, проти кого повинні працювати – тупо не бачать їх у небі.

Геращенко

«Технічні характеристики флагманського комплексу ППО завищено у рази. Нещодавно, коли С-400 не змогли збити жодну ракету HIMARS: ані на Донбасі, ані у Запорізькій, ані у Херсонській областях. Мало того, внаслідок удару по військовій базі росіян у Іловайську ракетами HIMARS – було знищено комплекс С-400, який саме мав прикривати цей район від ударів з повітря. Тобто російський комплекс ППО С-400 не може не те, що охороняти повітряний простір, а навіть й захистити сам себе», - пояснив радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

Втім, оскільки російські ППО розробляли та виготовляли приблизно ті ж самі, хто й інші зразки новітньої зброї армії рф, – тобто, корупціонери у великих погонах – то воно й не дивно, що С-400 працює десь так само, як і інша росіянська «аналогов нет» хай-тек зброя. Тобто, працює дуже загрозливо в анімаційних роликах, та дуже неефективно у реальній практиці застосування.

Зброя від НАТО міняє хід війни

Умовно поточну російсько-українську війну можна розділити на два великі етапи за порівнянням військового потенціалу; і минулого тижня якраз завершився перший етап переваг росії. Та почався другий етап – коли ВСУ на полі бою вже впевненно починають грати у одні ворота, і саме через зміцнення військового потенціалу ВСУ у порвянні з російським потенціалом.

Втім, якщо порівняти головні види озбороєнь, які застосовували обидві сторони у різний час, то таких етапів експерти позначають три. При тому, саме зараз почався другий.

Фрид

«У перші тижні війни головною ударною силою наступу росіян були бронетанкові підрозділи. Які за підтримки інших видів військ впевненно наступали, намагаючись оточити великі міста, розташовані у відносній близькості до білоруського та російського кордонів, а також до окупованих територій. Втім це призвело до катастрофічних втрат з боку армії РФ. Механізовані колони росіян знищувались тотально чи майже повністю. Схема, яку виористовували ЗСУ, була робоча. Першими з «байрактарів» знищувались російськи машини ППО «Бук», які би мали прикривати повітря для наступу військової колони, потім починали горіти паливо-заправні машини, які везли пальне для всієї техніки наступу. Потім удар завдавався по командних пунктах та засобах звязку. Після чого колона просто припиняла рух та іїснування: солдати розбігались або здавались у полон, техника зупинялась та знищувалась артилерією або переходила до рук бійців ВСУ», - дав оцінку тому, що відбувалось ізраїльський військовий експерт Вадим Фрід.

Він також зазначив, що на цей момент кремлівське командування остаточно переконалось у нефективності застосування великих колон бронетехніки у цій війні та перешло до використання великих підрозділів далекобійної артилерії. Оскільки попередньо перевага агресорів над ЗСУ у різних видах гармат та систем реактивного залпового вогню була вражаючою –  у гарматних стволах російська перевага була до 20 разів, а у боєприпасах – до 40 разів! А от із застосуванням танків, як головної воєнної сили, мабуть, закінчено. Кремль на цей момент втратив вже більше танків, ніж їх було виставлено для всього угрупування вторгнення в лютому 2022 року.

«Сучасні ПТУРи – джевеліни, нлау, стугни – поставили остаточну украпку на масовомму застосуванні танків у масштабних бойових діях, як свого часу поява вогнепальної зброї поставила крапку на закутих у лати лицарях. Причина загалом та сама - низька мобільність та велика уразливість проти нової зброї. Можна сказати, на цій війні закінчилося ХХ століття – «мале Середньовіччя», чиїм символом танк і був, як лицар у доспехах був символом великого Середньовіччя», - резюмував Вадим Фрід.

У таких думках військового експерта є резон. Бо на цей момент Україна вже довела, що концепція активної оборони та масового застосування високих технологій є надефективним, коли використовується грамотним та мотивованим солдатом. І тому це перша справжня війна ХХІ століття, де перевага в технологіях та новітніх підходах офіцерів і генералів під час командування боєм є одним із найважливіших факторів для перемоги у всій війні.

«Фактор HIMARS» як ключова перевага на полі бою

Поступове зростання можливостей артилерії ВСУ наносити ураження ворогу зберігалось аж до початку використання Україною американських систем РСЗВ. А от з початком застосування на полі бою тих такі M142 HIMARS обвально та катастрофічно (для підрозділів агресорів) розпочалася зовсім інша війна. Ця війна співпала у часі з моментом трагічних боїв біля Сєвєродонецька та Лисичанська. Ціною тимчасової втрати частини Луганщини було забезпечено можливість доправлення систем HIMARS на фронт, провокування противника на концентрацію військ у потрібному ВСУ місті, подальший вибір та затвердження цілей для нових систем ураження.  

Як американські «хімарси» міняють хід російсько-української війни 3

«Складно не помітити, що початок знищення великих російських складів із боєприпасами на Донбасі майже синхронізовано з відступом українських військ із Сєвєродонецька та Лисичанська, чому так раділа російська пропаганда. Зараз ми вже спостерігаємо в Росії істерику, що доходить до паніки, тому що «хаймарси ще нічого й не починали», а ресурсів у Кремля для продовження війни на Донбасі лишилося зовсім небагато. Російська армія на Донбасі якщо і не знекровлена ​​повністю, то втрата крові вже мало сумісна і з подальшим життям», - дав оцінку ситуації військовий історик Іван Дерейко.

Ефективне застосування ВСУ американських HIMARS очевдно призведе до ситуації, коли російська «арта» замовчить, а українська наблизиться безпосередньо до самої лінії фронту та почне знищувати російські позиції, укріплення, сукупчерння бойової техніки та солдатів. Ймовірно, дороговартісні американські ракети для того використовувати не стануть. Після знищення великих складів окупантів для систем HIMARS знайдуться інші важливі цілі: російські комплекси С-300 та якщо здуру Кремль доправить в Україну ще й ініші С-400, то й їх.

Як американські «хімарси» міняють хід російсько-української війни 4

«А от після придушення російських засобів ППО варто очікувати відновлення масованого використання української штурмової авіації та ударних «байрактарів». Що має обвалити всю лінію оборони росіян і біля Харківа, і біля Херсону, і на інших ділянках фронту. І це буде означати початок третього етапу у цій війні. Того, який створить передумови для переконливої перемоги ВСУ. Та на початку етапу забезпечити розвиток успіху має саме застосування систем HIMARS», - зазначив ізраїльський військовий експерт Вадим Фрід.

Чи оголосить путін мобілізацію 15 липня

Закордонні аналітики та спостерігачі роблять висновки, що навіть перші підсумки застосування українцями сучасних озброєнь можуть вже призвести до того, що кремлівська верхівка спробує «вмикнути задній хід». Аби якось відіграти ситуацію у зворотньому напрямку.

Щелоков

«У цілому зараз російський президент постав перед вибором: або оголосити капітуляцію, спробувавши за допомогою газового шантажу Європи, натиснути на президента Зеленського, щоб він перший запропонував почати переговори, та фактично погодився на почесну капітуляцію Росії. Або путіну лишиться лише піти на оголошення мобілізації, тобто відправити проти української артилерії людей з автоматами, як він це вже зробив із чоловіками з окупованих районів Донецької та Луганської областей. Який вибір зробив (чи зробить) п утін ми дізнаємось зовсім скоро – 15 липня (дата, на яку призначено термінове позачергове зібрання російського парламенту – Ред.). Та у будь-якому разі, я чекаю на введення воєнного стану в Росії, і для забезпечення можливої мобілізації, так і для придушення можливих протестів, викликаних фактичною поразкою у війні», - зазначив у своєму коментарі Інформатору казахський аналітик та блогер Дмітрій Щьолоков.

Також на цей момент аналітикам і військовим фахівцям вже зрозуміло, що самі по собі навіть такі високоточні ракетні системи, як американські M142 HIMARS, були б марними без постійної і дуже грамотної роботи всіх, хто забезпечує наведення вогню на цілі: розвідників, зв'язківців, навідників.

Як американські «хімарси» міняють хід російсько-української війни 6

«Точні вогневі удари виконуються завдяки цілодобовій роботі розвідувальних супутників та українських бійців спецназу, які виявляють важливу мету та видають точну цілевказівку. Будь-яка високоточна система РСЗВ, при такому якісному цільовказівці, мала б той же результат. Нині воюють комплексні системи. Усі причетні до видачі цілевказівки – безперечно профі!», - оцінив роботу підрозділів ЗСУ військовий експерт Агіль Рустамзаде на сторінці у YouTube.

А відтак саме ці солдати ЗСУ своєю жертовною та результативною працею наближають той день, про який мріють мільйони людей у світі – про день української перемоги.

Зазначимо, що 25 червня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний розповів, що реактивні системи HIMARS вже працюють в інтересах оборони України та що Україна отримає новий пакет військової допомоги від США – на 800 мільйонів доларів. 

Раніше Інформатор повідомляв, що в українському Генштабі спростували російський фейк про знищення системи HIMARS.

Також Інформатор писав, як путін планує продовжувати війну в Україні: прогнози

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube