Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Схоже, що ЗРК NASAMS буде включено вже у наступний пакет військової допомоги від США для ЗСУ
Президент США Джозеф Байден оголосив про підготовку Україні нового пакету військової допомоги. Його загальна вартість складає 800 мільйонів доларів. Окрім вже знайомого українським захисникам озброєння мова йде і про нові зразки.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на військовий портал Defence Express.
Він зазначив, що США надали Україні майже 7 мільярдів допомоги в безпековій сфері.
"У наступні дні ми плануємо оголосити більше. Включаючи нову передову західну систему ППО, більше артилерії і боєприпасів, контрбатарейні радари, додаткові боєприпаси для реактивної системи залпового вогню HIMARS, які ми вже надали Україні, і ще більше HIMARS, які надійдуть з інших країн", - заявив Байден.
Враховуючи те, що під терміном "передова західна система ППО" навряд маються на увазі такі системи, як Stinger, то одним з небагатьох варіантів залишається ЗРК NASAMS, про передачу якого вже повідомляли західні ЗМІ з посиланням на власні джерела у Вашингтоні — деталі ми писали тут.
Водночас розмір допомоги у 800 мільйонів доларів, до якого включено інші далеко не дешеві позиції, говорить і про кількість цих ЗРК. Вартість цього комплексу разом із ракетами та усіма супутніми послугами складає близько 64 мільйони доларів. Принаймні дві батареї NASAMS-3 за контрактом 2020 року обійшлись Литві у 128 мільйонів доларів.
Також можливо навести вартість лише одних ракет AIM-120 AMRAAM, які використовує NASAMS. Відповідно до контракту з Угорщиною від 2020 року відомо, що 180 ракет у версії C-7 коштували 500 мільйонів доларів, а 60 ракет у версії ER, які мають вдвічі більшу дальність, 230 мільйонів доларів. Враховуючи те, що це допомога, вартість цих комплексів буде значно нижчою, а не комерційною, як у випадках цих двох контрактів. Але у будь-якому випадку мова йде про максимум декілька батарей. Навіть така кількість вже є більш ніж важливим посиленням повітряної оборони.
Нагадаємо, Україна отримає від ЄС понад 90 вантажівок для військових. Крім того, Велика Британія надасть Україні кошти на ремонт залізниці для експорту зерна.
Також Інформатор писав, що Австралія відправила в Україну першу партію бронетранспортерів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.