Ядерна зброя рф у Білорусі: у Буданова прокоментували можливу загрозу

Читать на русском

Розвідка відстежує можливе переміщення можливе розміщення ядерної зброї на території Білорусі

Читать на русском
Ядерний шантаж
Розвідка оцінила можливу загрозу розміщення ядерної зброї у Білорусі

Розвідка відстежує можливе переміщення можливе розміщення ядерної зброї на території Білорусі

Розвідка вважає заяви про розміщення ядерної зброї в Білорусі є черговим шантажем окупантів. Спецслужба тримає ситуацію на контролі. Також відстежується обстановка всередині росії.

Про це в коментарі "ТСН.ua" розповів представник ГУР Міноборони України Андрій Черняк. За його словами, поки що всі чують лише заяви про розміщення ядерної зброї на території Білорусі. 

"Ми контролюємо ситуацію, яка відбувається на території Білорусі, зокрема де розташовані російські підрозділи. Контролюємо ситуацію і всередині росії. Це в пріоритеті не тільки в українських спецслужбах, а й у світової спільноти. Тотальний контроль. Поки що ми бачимо інформаційну акцію на рівні заяв та слів (з боку агресора, - ред.), не більше", - повідомив Черняк.

За оцінками розвідки, заяви про розміщення ядерної зброї в Білорусі – черговий шантаж окупантів. Своєю чергою військовий оглядач Олександр Коваленко каже, що до заяв про ядерну загрозу ворог вдається тоді, коли справи у нього кепські.

"І коли справи кепські не тільки на полі бою. Тоді вони вдаються до цієї риторики. Але в цьому випадку це зовсім інша історія. Росіяни погрожують розміщувати ядерну зброю на території іншої країни. Чи є в них ця можливість — це інше питання. Це ж не просто взяти ракету з ядерною бойовою частиною та відвезти, наприклад, у Білорусь. Для цього потрібно готувати відповідну інфраструктуру, де відбуватиметься збереження цієї ядерної зброї, де проводитиметься її техобслуговування. Це комплекс робіт. Цього не спостерігається, хоча путін заявляв, що до 1 липня це буде готово. У мене є великий скепсис щодо цього. Але сам факт того, що росія готова погрожувати на такому рівні — це повинно привернути міжнародну увагу. Сьогодні до них (росії, - ред.) звернувся нібито Лукашенко розміщувати ядерну зброю, завтра до них може звернутися Башар Асад з пропозицією розмістити таку зброю в Сирії, післязавтра — Ніколас Мадуро, мовляв, Венесуела готова прийняти російську ядерну зброю", - акцентував Коваленко.

Він наголосив, що росія може зробити черговий фарс, імітацію підготовки процесу. Аналітик також згадав події жовтня 2022 року.

"Можуть сказати, що ось там у нас ядерна зброя, а насправді там нічого не буде. Ще в жовтні 2022 року представник російської делегації в ООН казав, що вони готові надати Білорусі "Іскандер-М" з бойовою частиною ядерного типу, а також модернізувати штурмовики Су-25, щоб вони мали бомбове навантаження ядерного типу. Тобто може йтися про ядерні бомби або про ракети оперативно-тактичного рівня для "Іскандер-М" з ядерною бойовою частиною. Якщо в цьому процесі почнеться рух, то світові розвідки зможуть побачити його. Це неможливо приховати", - додав Коваленко.

Розміщення ядерної зброї на території Білорусі

Днями російський диктатор путін заявив про наміри розмістити тактичну ядерну зброю на території Білорусі. Водночас президент України Володимир Зеленський припустив, що цей крок очільника Кремля спрямований на те, щоб відвернути увагу від відсутності гарантій від Китаю. На фоні заяв путіна білоруський пропагандист Григорій Азарьонок вирішив залякати сусідні європейські країни "ядерним ударом". Йдеться про Польщу та Литву, які активно підтримують Україну у війні, яку розв'язала росія.  

Раніше ми писали, що у МЗС України відреагували на передачу росією ядерної зброї до Білорусі. Крім того, у Білорусі зменшилась кількість російських військових.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.