Reuters стверджує, що Сербія таємно погодилася озброювати Україну — Бєлград заперечує

Читать на русском

Таємні документи Пентагону, які потрапили в мережу, свідчать, що Сербія таємно приєдналася до постачання зброї для ЗСУ

Читать на русском
Александр Вуйчич
Сербія могла постачати озброєння Україні

Таємні документи Пентагону, які потрапили в мережу, свідчать, що Сербія таємно приєдналася до постачання зброї для ЗСУ

Уряд Сербії, попри те, що традиційно має гарні відносини з кремлем, нібито, погодив передачу зброї Україні й, можливо, її вже надіслали на фронт. Більш того, Бєлград, нібито, готовий і далі надавати допомогу Україні. Уряд президента Сербії Александра Вуйчича заперечує цю інформацію.

Про це свідчать дані з витоку секретних документів Пентагону, у якому американська розвідка розповідає про реакцію європейських урядів на прохання України про постачання летальної зброї, повідомляє Reuters. У ньому перераховано «оціночні позиції» 38 європейських урядів. Розвідка аналізувала відповіді європейських країн щодо їх готовності навчати українських військових, озброювати українську армії, а також до готовності робити це надалі. Відмовили Україні у всьому лише Австрія та Мальта.

Проросійські настрої у Сербії
У Сербії традиційно потужні проросійські настрої у Сербії. Фото з відкритих джерел

Згідно з документом від 2 березня, Сербія відмовилася проводити навчання українських сил, але зобов’язалася відправити летальне озброєння. Можливо, що передача зброї вже відбулася. З документа також можна зробити висновок про те, що уряд Сербії готовий, а також має матеріальні можливості надавати зброю Україні в майбутньому. Це різко контрастує з офіційною позицією уряду президента Александра Вуйчича, який намагається балансувати між росією та ЄС.

«Якщо цей документ точний, він або демонструє дволикість Вучича щодо росії, або показує, що він перебуває під величезним тиском із боку Вашингтона, щоби поставити зброю в Україну», — прокоментував ситуацію Януш Бугайський, експерт Reuters.

Реакція Сербії

Міністр оборони Сербії Мілош Вучевич 12 квітня спростував висновки британського агентства Reuters про постачання зброї Україні. Він каже, що подібна неправдива інформація спливала вже кілька разів.

Мілош Вуцевич
Мілош Вуцевич спростовує правдивість документів зі зливу. Фото: RS

«Сербія не продавала й не продаватиме зброю ні українській, ні російській стороні, ні країни, що оточують цей конфлікт… Очевидно, чиясь мета — дестабілізувати нашу країну і втягнути її в конфлікт, у якому ми не будемо брати участі. Ми послідовно дотримуємося нашої встановленої політики», — сказав Вуцевич

Що цьому передувало

Секретні документи США та НАТО вперше потрапили в інтернет не пізніше 1 березня. Фотографії із секретними відомостями з’явилися у Discord. Широко відомо про витік стало наприкінці минулого тижня після того, як знімки з’явилися в проросійських телеграм-каналах. Документи містять як правдиву інформацію, так і частково перекручені дані. Білий дім визнав їх автентичність і проводить розслідування. Злив документів може зашкодити єдності Заходу, оскільки містить дані про те, що розвідка США шпигувала за союзниками.

Сербія — це єдина країна в Європі, яка відмовилася запровадити санкції проти росії за її вторгнення в Україну. Белград оголошував про свій нейтралітет у війні, що по-суті, означає мовчазну підтримку агресора. Кремль розглядає Сербію як свого агента впливу в ЄС.

Раніше деякі російські ЗМІ звинувачували Сербією в постачанні в Україну 3,5 тисячі ракет компанії Krušik, які є сумісними з БМ21 «Град». Однак 5 березня Бєлград заявляв, що не постачає зброю Україні.

Раніше ми писали про те, чи справді Єгипет збирався постачати росіянам 40 тисяч ракет, та кому можуть бути вигідні зливи «секретних документів Пентагона». Ми також розповідали, що витік документів демонструє, як далеко розвідка США проникла в Генштаб рф та ПВК «Вагнер».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.