«Сербія... не експортує військову техніку в жодну країну, яка, на нашу думку, була б проблематичною та спірною в будь-якому випадку», – заявив журналістам 3 березня міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич.
Натомість російський портал Mash дослідив маршрут ракет, й заявив, що ящики з озброєнням відправили з Сербії до Туреччини, звідки вони потрапили до Словаччини, а потім нібито до України. МЗС росії попросило у Белграда прокоментувати закиди видання щодо інформації про ймовірне постачання в Україну сербської зброї. На що міністр оборони Сербії Мілош Вучевич відповів що звинувачення про продаж зброї - фарс. Такої ж думки дотримується й компанія Krušik яка заявила, що жодним чином не пов’язана з продажем ракет Україні.
За кого Сербія?
Офіційно Белград засудив вторгнення Москви в Україну. Однак, з іншого боку, країна відмовилася запровадити санкції проти росії, оскільки путін — економічний та політичний союзник країни. Хоча за день до повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну президент Сербії Александар Вучич на зустрічі із принцом Монако Альбертом заявив, що його країна не ставатиме на жодну сторону в російсько-українському конфлікті. Свої слова Вучич пояснив військовим нейтралітетом Сербії, який остаточно не закріплений законами та конституційними змінами.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як кремлівська пропаганда лякає населення натівськими ракетами та дронами з території України, які спопелять рф.