Президент Сербії сказав, що лідер РФ не був зацікавлений у темі розмови
Президент Сербії Александар Вучич розповів, що під час жовтневої телефонної розмови з російським лідером Володимиром Путіним намагався обговорити припинення вогню в Україні. Проте Путін не виявив інтересу до цієї теми. Приводом для розмови Вучича з Путіним стало відзначення 80-ї річниці визволення Белграда, також Вучич сказав, що не зможе прийняти запрошення на саміт БРІКС і подякував Путіну "за те, що Росія забезпечила достатню кількість газу для Республіки Сербія цієї зими".
У своєму інтерв’ю Bloomberg Вучич зазначив, що коли тема зайшла за припинення вогню в Україні, Путін відповів, що "всі цілі спеціальної військової операції будуть виконані". Тим самим, за словами Вучича, він демонстрував небажання вести дискусії про мир.
За словами Вучича, цей дзвінок до Путіна насамперед був пов'язаний з тим, що він не зможе взяти участь у саміті БРІКС. Мовляв, така поведінка гідна справжніх джентльменів, навіть якщо друга сторона сподівається на іншу відповідь.
"Це важливо для тих, хто цінує правила джентльменської поведінки", – сказав Вучич, наголошуючи на важливості дипломатичності, навіть коли очікування не виправдовуються.
Вучич також звернувся до західних лідерів із закликом якнайшвидше знайти шляхи для припинення війни в Україні. Це при тому, що, за його ж словами, Путін "не був зацікавлений" у питанні припинення вогню в Україні.
"Спробуйте укласти перемир’я. Це може стати першим кроком до довготривалого миру", - підкреслив президент Сербії.
Розмова з Путіним стала першою між лідерами за останні два з половиною роки, відколи Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну.
Загалом президент Сербії Александр Вучич ще у червні повідомляв, що світова геополітична криза може перейти в гарячу фазу найближчим часом. Про це він повідомив на полях Саміту миру у Швейцарії. Але там було так багато гучних слів, що заява президента Сербії й симпатика Росії Олександра Вучича майже загубилася. А він прямим текстом сказав, що світ на прозі трагічних подій, зупинити які неможливо, ще й назвав конкретний час, коли це станеться.
Щодо війни в Україні, то Вучич вважає, що він триватиме ще 10 років і закінчиться за корейським сценарієм, який передбачає мирне врегулювання за чинною лінією фронту. Таку думку Вучич висловив в одному зі своїх інтерв'ю наприкінці вересня цього року, розмірковуючи про перспективи завершення війни РФ проти України. Сербський президент вважає, що усі прийдешні 10 років українці битимуться з росіянами за кожне селище та місто. Він також додав, що Україна та країни Заходу недооцінили військові спроможності РФ.
Попри те, що Сербію вважають країною, яка загалом позитивно ставиться до РФ і дотримується нейтралітету у питанні військової допомоги, її боєприпаси потрапили до України. Пообіцявши на початку війни не надавати збройну допомогу ні Києву, ні Москві, Бєлград дотримав слова. Але снаряди на суму у понад 800 мільйонів євро все ж таки опинились у ЗСУ.
Хоч Белград не приєднався до західних санкцій та купує російську зброю, країна передавала гуманітарну допомогу Україні, та не проти, аби снаряди сербського виробництва потрапляли до ЗСУ.
Нагадаємо, що у серпні президент Вучич заявив, що в Сербії готується переворот. За його словами, про підготовку державного перевороту в Сербії його попередили з Кремля.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.