Президент України Володимир Зеленський 2 грудня дав велике інтерв'ю японському виданню Kyodo News. Український лідер розповів японським журналістам про можливість деокупації Криму, про втрати України на війні, а також про гарантії безпеки, які хотіла б отримати Україна для початку переговорів з РФ.
Загалом Зеленський торкнувся багатьох важливих тем в цьому інтерв'ю, яке вже опублікували на сайті президента. "Інформатор" зібрав головні моменти:
- Новообраний президент США Дональд Трамп знає та розуміє, що Україна не піде на російські ультиматуми. Також він знає, що примусити Україну до капітуляції не вдасться.
- У 2024 році Зеленський тричі контактував з Трампом. Під час зустрічі у Вашингтоні Трамп отримав від українського президента план перемоги.
- Курська область має величезне значення для Росії та для України. Росіяни планують не просто витіснити ЗСУ з Курщини, але й зайти на Сумщину.
- Для Путіна Курський напрямок настільки важливий, що він особисто спілкується з російськими генералами там та пафосно заявляє їм, що від їхніх дій залежить "доля СВО".
- Північнокорейські найманці можуть воювати разом із росіянами на українській території. Серед них, доречі, вже є ліквідовані та поранені.
- Американська преса писала про 80 тисяч загиблих військових ЗСУ. Це неправда, цифра набагато менша.
- Загальні втрати України та Росії – це 1 до 8, особливо з початку вересня, коли росіяни гинуть шаленими темпами.
- Російські окупанти розстрілюють не тільки українських полонених, але й власних солдатів, якщо ті відступають.
- Для України у пріоритеті життя, а не території. Але українські території Путіну ніхто не залишить.
- Росія нічого не зможе зробити в Сирії. Увесь контингент з цієї країни воює в Україні.
- Україна зараз не має сил, щоб повернути Крим військовим шляхом. Тому це буде зроблено через дипломатію. Хто контролює Крим, контролює безпеку Чорного моря. Росія його контролювати не буде.
- Альтернативи НАТО для України не існує. Україна не буде розглядати жодні інші гарантії. Київ двічі обманули, коли пропонували Будапештський меморандум та Мінські угоди. Це не спрацювало, тому що не могло спрацювати, знову на ці граблі Україна не стане.
- Україна запросить РФ на другий Саміт миру. Проте Росія, скоріше за все, намагатиметься дискредитувати "формулу миру" та уникнути присутності там, оскільки Путіну не цікаво завершення війни.
Яким може бути завершення війни в Україні
Колишній генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що швидке закінчення війни в Україні без територіальних втрат нереальне і для досягнення миру Києву, можливо, доведеться відмовитися від окупованих територій.
У новообраного президента США Дональда Трампа вже працюють над варіантами завершення війни в Україні. Очікується, що всі вони будуть доволі швидкими, утім яким саме буде кінець військових дій - достеменно невідомо. Майбутній радник Трампа з нацбезпеки Майк Волтц розглядає різні пропозиції, починаючи від "заморожування" війни на період переговорів та ідей Кіта Келлога, до створення в Україні автономних регіонів.
Дональд Трамп призначив Кіта Келлога спецпредставником по Україні. Саме він і буде просувати мирні ініціативи Дональда Трампа. Кіт Келлог вважається автором максими про те, що Україна буде позбавлена американської допомоги, якщо відмовиться від перемовин з РФ. Якщо ж від перемовин відмовиться Росія - допомога США буде значно збільшена. Саме у такий спосіб і буде реалізована ідея "мира через силу".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: