Втікти від мобілізації: на кордоні Грузії з росією кілометрові черги, але чи пустять їх

На прикордонному переході Верхній Ларс у Грузії тисячі росіян вишикувалися в чергу, щоб залишити свою країну після новини про мобілізацію.

Втікти від мобілізації: на кордоні Грузії з росією кілометрові черги, але чи пустять їх
Як пише The New York Times, 24 вересня, черга на російському кордоні з Грузією складала 2000 автомобілів. Для порівняння: до того як путін оголосив про призов, на пункті Верхній Ларс було лише півсотні автівок. Проте, чи раді там росіянам? 
 
7 серпня, 2008 року росіяни вдерлися до Грузії. 9 з 12 регіонів Грузії стали об'єктами бомбардувань російської авіації. Більше 30 міст і сіл опинилися під вогнем. Сотні мирних - вбиті, півмільйона - залишилися без домівок. росія забрала Абхазію та Південну Осетію. 53 грузинських селища в околицях Південної Осетії повністю зруйнували. А 35 тисяч будинків, що належали грузинам - навмисно зруйнували чи спалили. 
 
В 2014 році коли росія за грузинським сценарієм вторглася до Криму та окупувала Донбас, в Україні почав діяти грузинський національний легіон. Вже за два роки військове формування прийняли у склад Збройних Сил України. Це стало вперше в історії України, коли до складу ЗСУ офіційно прийняли іноземців. Після 24 лютого 2022 року в "Легіоні" стало ще більше добровольців. 
 

Стосунки між Грузією та росією. 

Грузія, і Молдова не стали приєднуватися до західних санкцій проти РФ. Втім, сила не в руках влади, а в руках народу. Тому пересічні Грузини тиснули на уряд, щоб той підтримав санкції проти росії, виходили на мітинги в підтримку України, вивішували синьо-жовті стяги й відмовлялися здавати росіянам житло.

У серпні Transparency International Georgia заявила, що росіяни керують 13 500 компаніями в країні, половина з них відкриті після вторгнення, і перевели понад 650 мільйонів доларів до Грузії з квітня по червень.
 
А у вересні, в Telegram-каналі полковника ЗСУ Анатолія Штефана з'явилось відео, на якому обурені грузини виганяють росіян-окупантів з транспорту. І цей випадок громадського супротиву непоодинокий. 
 

Але...

Але Грузія, виявилася одним із небагатьох місць призначення для тих, хто тікає від можливого призову. Оскільки країна не вимагає від росіян мати візу для в'їзду в країну й не посилила обмеження на в'їзд для росіян, як це зробили багато європейських країн.

За даними російської інтернет-компанії «Яндекс», яка розміщує популярну службу карт і дорожнього руху, після оголошення путіним мобілізації, черга на пункті пропуску між росією та Грузією сягнула 12 кілометрів. Зазвичай митники обробляють до 2000 автомобілів на день, тобто людям, можливо, доведеться чекати щонайменше 24 години, щоб перетнути кордон.

 Російські ЗМІ описували тривожні сцени, коли люди в черзі на кордоні з Грузією хвилювалися, чи їх випустять з країни. Однак, й дійсно впускали не всіх.  

 
 
Залишитися в Грузії росіяни можуть не більш як на рік. Але такий хід не влаштовує грузинські опозиційні партії. Вони вже закликали уряд обмежити кількість росіян, які в’їжджають до країни. Посилаючись на міркування безпеки опозиціонери нагадали, що Грузія вела власну п'ятиденну війну з росією і, що 20 відсотків їхньої країни залишається під окупацією росіян Нащо партія відповіла, що опозиція пропонує «ксенофобську політику» для досягнення своїх політичних цілей. 

Нагадаємо, поляки створюють додаткове військове угрупування, аби захистити свій кордон.
 
 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube