“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Глава Євроради Шарль Мішель у Кишиневі зустрівся із президентом Молдови Маєю Санду. На спільній прес-конференції він нагадав, що незабаром Єврокомісія має оприлюднити звіт про прогрес України та Молдови на шляху до євроінтеграції
Під час візиту до Молдови у вівторок, 28 березня, президент Європейської ради Шарль Мішель заявив, що глави країн Євросоюзу збираються обговорити можливість початку переговорів про вступ України та Молдови до євроспільноти на зимовому саміті.
Після того, як Єврокомісія оприлюднить звіт про прогрес України та Молдови на шляху до євроінтеграції, стане зрозумілим, коли можуть розпочатися переговори про їх прийом до ЄС.
Президент також заявив, що питання про прийом цих двох країн до Євросоюзу, а також Грузії, може бути розглянуто на саміті у грудні.
"На підставі цього звіту я маю намір порушити питання про початок переговорів з усіма трьома країнами про їх прийом до ЄС. Ймовірно, питання про початок переговорів про прийом Молдови та України до Євросоюзу буде розглянуто на саміті у грудні", – заявив Мішель.
Україна та Молдова отримали статус кандидатів у члени ЄС 23 червня 2022 року, в той час як Грузії було відмовлено у наданні цього статусу.
На саміті 23 червня 2022 року лідери ЄС підтримали Україну та Молдову у наданні їм статусу кандидата на вступ до ЄС. Президент України Володимир Зеленський назвав це історичним моментом у відносинах між Україною та Євросоюзом.
Єврорада запросила Єврокомісію звітувати про виконання країнами-кандидатами умов, що були перераховані у висновках заявок на членство, та обіцяла ухвалити рішення щодо подальших кроків, як тільки ці умови будуть повністю виконані.
Міністр з питань клімату та Європи при МЗС Німеччини Ганна Люрманн висловила думку, що Україна зробила великий прогрес у проведенні необхідних реформ для вступу до ЄС, тому переговори з цього питання можуть розпочатися найближчим часом.
Зеленський заявив у лютому, що у 2023 році Україна готова до початку переговорів щодо вступу до ЄС. Також 30 вересня 2022 року Володимир Зеленський повідомив, що Україна подала заявку на вступ до НАТО у прискореному порядку, і документ підписали президент, прем'єр-міністр і голова Верховної Ради.
Хоча Зеленський прогнозував, що Україна вступить до НАТО після закінчення війни з росією, міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна де-факто вже приєдналася до НАТО.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Кабінет міністрів оприлюднив звіт про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом 24 березня. Цей звіт розкриває наскільки Україна здійснила реформи, які є важливими для європейської інтеграції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.