Вдруге менш ніж за два тижні Хмельницька, Рівненська та Южно-Українська АЕС знизили рівні потужності як запобіжний засіб під час широкомасштабних військових дій у країні, тоді як на трьох об'єктах спрацювала повітряна тривога
Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі 28 листопада заявив, що три діючі атомні електростанції (АЕС) України скоротили вироблення електроенергії після відновлення атак на енергетичну інфраструктуру країни, що ще більше поставило під загрозу ядерну безпеку під час військового конфлікту.
Генеральний директор Гроссі заявив, що вдруге менш ніж за два тижні Хмельницька, Рівненська та Южно-Українська АЕС знизили рівні потужності як запобіжний засіб під час широкомасштабних військових дій у країні. АЕС, які діють, мають загалом дев'ять реакторів, всі вони знизили потужність.
«Енергетична інфраструктура України надзвичайно вразлива, що наражає ядерну безпеку на великий ризик», — заявив генеральний директор Гроссі.
Повідомлень про пряму шкоду АЕС не надходило, проте Україна поінформувала МАГАТЕ, що удари знову торкнулися електричних підстанцій, які станції використовують як для передачі, так і для отримання електроенергії ззовні. Ці підстанції, які МАГАТЕ вважає важливими для забезпечення ядерної безпеки, були пошкоджені під час попередніх атак, у тому числі у серпні.
У вересні та жовтні групи МАГАТЕ відвідали сім підстанцій, розташованих за межами АЕС по всій Україні, щоб оцінити ситуацію, що там склалася після серпневих ударів, і виявили «значні пошкодження» та «дійшли висновку, що здатність мережі забезпечувати надійне зовнішнє електропостачання українських АЕС значно знизилася», — заявив генеральний директор Гроссі Раді керуючих МАГАТЕ на минулій Тижня.
"МАГАТЕ продовжить оцінювати масштаби збитків об'єктам і лініям електропередач, які мають важливе значення для ядерної безпеки", - сказав він сьогодні.
АЕС потребують надійного підключення до мережі як для розподілу електроенергії, яку вони виробляють, так і для отримання зовнішньої потужності для охолодження реактора. Генеральний директор неодноразово наголошував на важливості дотримання семи невід'ємних принципів ядерної безпеки, один з яких свідчить, що для всіх ядерних об'єктів має бути забезпечене надійне зовнішнє електропостачання від мережі.
Ціллю масованої атаки РФ 28 листопада знову стала українська енергетика. Через атаку ворога запровадили термінові відключення світла. Без електропостачання залишилися у Київ та Київська область, Одеська область, Дніпропетровська область, Донецька область. Міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що відновлення електроенергії відбудеться тільки після того, як це дозволятиме безпекова ситуація.
Як повідомила Львівська ОВА, на Львівщині понад півмільйона абонентів без світла, а на Волині 215 тисяч абонентів. За словами гендиректора YASNO Сергія Коваленка, до 20:00 можуть тривати екстрені відключення світла.
Росіяни на світанку 28 листопада вчергове атакували Україну. Ворог запустив "Калібри" та крилаті ракети з бомбардувальників Ту-95МС. Вибухи пролунали у Києві, Харкові, Одесі та інших містах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.